اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

نسخه 42 مرورگر فایرفاکس با قابلیت‎های جدیدی منتشر شد

۱۸۷۸ شماره اطلاع نامه : نسخه 42 مرورگر فایرفاکس با قابلیت‎های جدیدی منتشر شد ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ نسخه 42 مرورگر فایرفاکس با قابلیت‎های جدیدی منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات نسخه 42 مرورگر فایرفاکس با قابلیت‎های جدیدی منتشر شد

نسخه 42 مرورگر فایرفاکس با قابلیت‎های جدیدی منتشر شد

روز گذشته بنیاد موزیلا نسخه 42 مرورگر فایرفاکس را عرضه کرد. بیشتر تغییرات این نسخه به رفع مشکلات در سطح هسته مربوط می شود اما قابلیت های جدید قابل توجه ای نیز با خود دارد.

شاید بتوان مهم ترین قابلیت جدید در این نسخه را امکان بی صدا کردن تب ها به صورت مجزا دانست که از طریق آیکون بلندگو در هر تب نمایش داده می شود. اگر در هر یک از تب ها محتوای چند رسانه ای در حال پخش باشد، این آیکون نمایش داده شده و می توانید آن تب را بی صدا کنید. یکی دیگر از قابلیت های مهم، به بهبود حالت Private Browsing یا وبگردی محرمانه مربوط می شود.

به لطف افزوده شدن ابزار جدیدی، اکنون حین Private Browsing، دیگر برخی وب سایت ها نمی توانند کاربر را شناسایی کنند. از دیگر تغییرات قابل توجه می توان افزوده شدن Control Center جدید را بر شمرد که گزینه های مربوط به امنیت و حریم خصوصی در آن گرد هم آمده و کاربر آسان تر همیشه بر روی آنها کنترل خواهد داشت. نسخه 42 موزیلا در هر دو نگارش 32 و 64 بیتی در دسترس است.

شهر سخت افزار