اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

اپل پتنت کیبورد فورس تاچ را ثبت کرده است

۱۸۷۹ شماره اطلاع نامه : اپل پتنت کیبورد فورس تاچ را ثبت کرده است ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ اپل پتنت کیبورد فورس تاچ را ثبت کرده است لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات اپل پتنت کیبورد فورس تاچ را ثبت کرده است

اپل پتنت کیبورد فورس تاچ را ثبت کرده است

اپل به تازگی فناوری فورس‌تاچ را روی اپل واچ، آیفون و ترک‌پد مک‌بوک‌های خود آورده است. حال به نظر می‌رسد این کمپانی ایده جذاب دیگری برای نحوه استفاده از این فناوری و کاربردی کردن آن دارد.

پتنت جدیدی با عنوان Ultra low travel keyboard توسط اپل به ثبت رسیده که نشان از بهره‌گیری از سنسور فشار در صفحه کلید دارد. همچون ترک‌پد مک‌بوک‌های جدید، کلیدهای کیبورد مورد استفاده در این لپ‌تاپ‌ها نیز می‌توانند میزان فشار انگشتان را اندازه‌گیری کرده و تایپ کردن سنتی را تداعی کنند. اپل همچنین در این پتنت آورده که میزان سطح فشار متفاوت روی یک کلید می‌تواند منجر به اعمال دستورهای مختلف شود.

احتمالا مهم‌ترین مزیت کیبورد فورس تاچ ابعاد آن باشد. اگر در لپ‌تاپی از این کیبورد استفاده شود، احتمالا ضخامت آن می‌تواند از مک‌بوک ۱۲ اینچی هم کمتر باشد. این پتنت در سال ۲۰۱۲ ثبت شده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که هم اکنون کاپرتینویی‌ها در تلاش برای تولید یک مک‌بوک مبتنی بر کیبورد فورس تاچ باشند و در آینده نزدیک از آن رونمایی کنند.

زومیت