اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با کد Threshold 2 در قالب بیلد جدید 10586

۱۸۸۸ شماره اطلاع نامه : انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با کد Threshold 2 در قالب بیلد جدید 10586 ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با کد Threshold 2 در قالب بیلد جدید 10586 نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با کد Threshold 2 در قالب بیلد جدید 10586

انتشار اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با کد Threshold 2 در قالب بیلد جدید 10586

صبح امروز مایکروسافت بیلد 10586 ویندوز 10 را منتشر کرد اما بر خلاف دیگر بیلدهای پیشین، نسخه پیش نمایش نیست و به احتمال زیاد،‌‌ همان بروزرسانی Threshold 2 یا اولین بروزرسانی عمده ویندوز 10 است. انتظار می‌رود که بروزرسانی Threshold 2، در روز سه‎شنبه 19 آبان برای کلیه کاربران نسخه نهایی ویندوز 10 منتشر شود. به گفته مایکروسافت، این بیلد، پایدار‌ترین و بهترین بیلد ارائه شده ویندوز است، پس می‌توان با اطمینان گفت که‌‌ همان بروزرسانی Threshold 2 است.

اگر خبر‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید که مایکروسافت در نظر دارد تا پیش از پایان ماه میلادی جاری، اولین بروزرسانی عمده ویندوز 10 را با اسم رمز Threshold 2 برای کلیه کاربران این سیستم عامل منتشر کند. این بروزرسانی با بهبود‌ها و تغییرات متعددی همراه بوده و از طریق سرویس بروزرسانی ویندوز (Windows Update) در اختیار تمامی کاربران نسخه نهایی قرار می‌گیرد. مایکروسافت بروزرسانی Threshold 2 را به صورت آزمایشی در قالب بیلد 10586 در اختیار کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر قرار می‌دهد و با گذشت چند روز و در صورت عدم مشاهده هر گونه مشکل جدی، در روز 19 آبان آن را برای کلیه کامیپوترهای مجهز به ویندوز 10 منتشر کند.

با اینکه بیلد 10586 تغییرات چشمگیری را به ارمغان نمی‌آورد، اما بسیاری از مشکلات این سیستم عامل نوپا را برطرف و آن را بهینه‌تر می‌کند. اغلب تازه‌ها و تغییرات بروزرسانی Threshold 2 همان‌ هایی خواهند بود که پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز 10، در قالب بیلدهای آزمایشی برای کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر ارائه شده‌اند. در حالی که این بروزرسانی برای همه کاربران ویندوز 10 برانگیزنده به نظر می‌رسد، اما هیچ تغییر اساسی و بزرگی با خود نخواهد داشت.

مایکروسافت ابتدا در نظر داشت تا برخی قابلیت‌های جدید را از طریق این بروزرسانی به ویندوز 10 بیاورد اما بعد‌ها تصمیم گرفت که آن را به سال 2016 موکول کند، از جمله این قابلیت‌ها پشتیبانی از افزونه‌ها در مرورگر Edge بود. دومین بروزرسانی عمده ویندوز 10 با اسم رمز Redstone، برای عرضه در تابستان 2016 زمانبندی شده است. بروزرسانی Threshold 2 از طریق سرویس Windows Update عرضه می‌شود و همانند بروزرسانی‌های معمولی، به آسانی نصب می‌شود، پس نیازی به نصب مجدد ویندوز و یا دانلود بیلد جدید نیست. بیلد 10586 هم اکنون تنها برای کاربران عضو حلقه سریع برنامه ویندوز اینسایدر در دسترس است.

شهر سخت افزار