اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

TicWatch، رقیب چینی اپل واچ

۱۹۰۹ شماره اطلاع نامه : TicWatch، رقیب چینی اپل واچ ۱۳۹۴/۰۸/۱۹ TicWatch، رقیب چینی اپل واچ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات TicWatch، رقیب چینی اپل واچ

TicWatch، رقیب چینی اپل واچ

در هفته‌های گذشته گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد که سود‌ آوری بالای این شرکت را نشان می‌داد. بخش بزرگی از این سود آوری به فروش بالای گوشی‌های آیفون در سرزمین چین اختصاص دارد. با این حال غول دنیای فناوری آمریکا برای فروش ساعت‌های هوشمند خود در چین باید با استارت‌آپ نو ظهوری رقابت کند که به تولید ساعت‌های هوشمند اقدام کرده و یکی از پر فروش‌ترین برندهای بازار محسوب می‌شود.

موبووی، Mobovi، استارت‌آپ چینی است که نزدیک به دو سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد و توسط دو نفر از کارمندان سابق گوگل تاسیس شده است. این شرکت یک رقیب جدی و تازه نفس در بازار ساعت‌های هوشمند به حساب می‌آید. تخصص اصلی این شرکت بر فناوری‌های جست‌و‌جوی زبانی متمرکز بوده که هسته‌ی اصلی سیستم‌ عامل ساعت‌های هوشمند این شرکت، یعنی TicWear، را تشکیل داده‌ است. بنابراین در کار با این ساعت می‌توان انواع دستورات را به صورت صوتی به دستگاه منتقل کرد.

اگر چه ساعت هوشمند TicWatch از سیستم‌ عامل گوگل استفاده نمی‌کند ولی گوگل در ماه گذشته اعلام کرد که در این استارت‌آپ سرمایه‌ گذاری خواهد کرد. در نتیجه سیستم‌ عامل TicWear جایگزین بسیار خوبی برای سیستم‌ عامل اندروید ور در کشور چین به حساب خواهد آمد. ساعت هوشمند TicWatch بعد از ساعت هوشمند اپل و موتو ۳۶۰ سومین ساعت پر فروش در کشور چین به حساب می‌آید. البته خبر بد برای بقیه‌ی کشورها آن است که سیستم‌ عامل اتیک واچ فقط در نسخه‌ی چینی عرضه شده است. با این حال مسئولین این شرکت وعده داده‌اند که در آینده نه چندان دور نسخه‌ی انگلیسی از سیستم‌ عامل خود را ارائه خواهند کرد.

زومیت