اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با درایور مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti در وضوح تصویر 4K مغلوب R9 Fury X می‎شود

۱۹۱۱ شماره اطلاع نامه : با درایور مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti در وضوح تصویر 4K مغلوب R9 Fury X می‎شود ۱۳۹۴/۰۸/۱۹ با درایور مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti در وضوح تصویر 4K مغلوب R9 Fury X می‎شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با درایور مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti در وضوح تصویر 4K مغلوب R9 Fury X می‎شود

با درایور مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti در وضوح تصویر 4K مغلوب R9 Fury X می‎شود

نمی‌توان انکار کرد که طی چند سال اخیر AMD در زمینه پردازنده‌های گرافیکی، عملکرد ضعیفی تری نسبت به رقیب دیرینه خود، انویدیا داشته است که بخشی از آن از درایور‌ها ناشی می‌شود. با جدایی بخش پردازنده‌ های گرافیکی این کمپانی، به نظر می‌رسد که تغییراتی صورت گرفته و تغییرات بزرگ تری نیز در راه باشد. در تازه‌ترین آن‌ها، مشخص شده که پرچمدار پردازنده‌های گرافیکی تیم سرخ، به لطف درایور جدید مخصوص ویندوز 10، GTX 980 Ti را از تیم سبز پشت سر می‌گذارد.

گاهی این دو دشمن قسم خورده، با فناوری‌ها و محصولات نوآورانه خود، رقیب را با فاصله زیادی پشت سر می‌گذارند، اما گاهی نیز این سبقت نه از طریق یک محصول جدید، بلکه از طریق بهینه سازی‌ها و فناوری‌های نرم افزاری صورت می‌گیرد. در حالی که چند ماه از معرفی Radeon R9 Fury X می‌گذرد و در بسیاری از بنچمارک‌ها به سادگی مغلوب GTX 980 Ti شده بود، اما به نظر می‌رسد که ورق برگشته است.

وب سایت مشهور techpowerup چندی پیش به بررسی تخصصی کارت گرافیک MSI GeForce GTX 980 Ti Lightning پرداخته و طبق معمول محصولات دیگری نیز به منظور مقایسه، بررسی می‌شوند، برخی کاربران متوجه نتایج جالبی در بررسی این وب سایت شده اند. بر اساس نتایج این بررسی، Radeon R9 Fury X با درایوری که برای ویندوز 10 عرضه شده، مدل مرجع GTX 980 Ti را با برتری 4 درصدی در وضوح تصویر 4K پشت سر می‌گذارد. با کمی خوشبینی می‌توان امیدوار بود که سرانجام AMD بتواند مشکلات درایور های خود را برطرف کند.

شهر سخت افزار