اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

رویایی‌ترین لحظات گیمینگ با کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING گیگابایت

۱۹۱۴ شماره اطلاع نامه : رویایی‌ترین لحظات گیمینگ با کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING گیگابایت ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ رویایی‌ترین لحظات گیمینگ با کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات رویایی‌ترین لحظات گیمینگ با کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING گیگابایت

رویایی‌ترین لحظات گیمینگ با کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING گیگابایت

کمپانی گیگابایت، از تولید کنندگان بر‌تر سخت افزارهای گیمینگ، مفتخر است تا گسترش تنوع کارت‌های گرافیک مخصوص گیمینگ سری XTREME GAMING را اعلام دارد. محصولاتی که در این سری جای می‌گیرند بهترین تجربه ممکن از گیمینگ را برای خوره‌های بازی به ارمغان می‌آورند. با برخورداری از پتانسیل لجام گسیخته اورکلاکینگ و پایداری بالا، این سری تجربه گیمینگ را از همه جنبه‌ها به سطحی می‌رسانند که همواره آرزوی گیمر‌ها بوده است.

پس از موفقیت اولین محصول از این سری به نام GTX 950 XTREME GAMING، گیگابایت بسیاری دیگر از کارت‌های گرافیک بر‌تر خود را به این سری ملحق کرده است. هر یک با قدرت، زیبایی، طراحی گیمر محور و قابلیت‌های خود، نیروی شگرفی این سری بخشیده‌اند. جدید‌ترین محصولاتی که به این سری حرفه‌ای ملحق می‌شوند، متشکل از TITAN X، GTX 980 Ti WINDFORCE Edition و GTX 980 Ti WATERFORCE Edition، GTX 980 و GTX 970 می‌باشد. با برخورداری از کارایی بی‌نظیر در گیمینگ و دوام بالا، اعضای جدید سری XTREME GAMING از درون باز طراحی شده‌اند تا هر چه بیشتر نیاز گیمر‌ها را از هر نظر برآورده کنند.

پردازنده‌های گرافیکی بکار رفته در محصولات سری XTREME GAMING با روش کاملاً انحصاری گیگابایت دست چین می‌شوند که کارایی بر‌تر در اورکلاکینگ و پایداری را تضمین می‌بخشد. به منظور کارایی بر‌تر و گیم پلی روان، پردازنده گرافیکی و حافظه این کارت‌ها از پیش اورکلاک شده‌اند و کارایی برتری را نسبت به طراحی مرجع ارائه می‌کنند. این کارت‌های گرافیک برای گیمرهای طراحی شده‌اند که خواهان گیم پلی تماشایی‌تر و روان‌تر در بازی‌ها هستند.

دومین پرچمدار این سری GTX 980 Ti XTREME GAMING، که به طور ویژه برای اورکلاکینگ حرفه‌ای طراحی شده، مجهز به بایوس دومی برای اورکلاکینگ تحت نیتروژن مایع می‌باشد و به همین منظور، از یک کانکتور 6 پینی PCI-E نیز برای تامین توان بیشتری بهره می‌گیرد و حداکثر آزادی عمل را برای دست یابی به بالا‌ترین فرکانس‌ها، آنهم تنها با فشردن یک کلید می‌بخشد.

کلیه کارت‌های جدید سری XTREME GAMING (به جز GTX 950) مجهز به راهکار خنک سازی درخشان WINDFORCE 3X می‌باشند که با برخورداری از لوله‌های ناقل حرارت مسی در تماس مستقیم با پردازنده گرافیکی، دفع حرارت را بهبود می‌بخشد. طراحی تیغه فن‌ها به گونه‌ای است که علیرغم ایجاد گردش هوای بیشتر، آلودگی صوتی کمتری را نسبت به فن‌های معمولی تولید می‌کنند. فناوری 3D-Active fan که برای اولین بار در سال 2007 از سوی گیگابایت معرفی شد، اولین طراحی فن نیمه فعال با تولید صفر دسیبل صدا است که به گیمر‌ها امکان لذت بردن از گیمینگ در سکوت مطلق را می‌بخشد.

هر دو کارت TITAN X و GTX 980 Ti XTREME GAMING مدل XTREME GAMING WINDFORCE از طراحی گردش فن ویژه‌ای بهره می‌برند. فن میانی خنک کننده این کارت به منظور بهبود گردش هوا، در جهت خلاف دو فن دیگر دوران می‌کند. این طراحی نوآورانه به طرز موثری دفع حرارت را از سطوح رادیاتور بهبود می‌بخشد. فناوری‌های انحصاری گیگابایت که در این خنک کننده گرد هم آمده‌اند، قادر به دفع حرارت تا 700 وات است و پتانسیل شگرفی را برای اورکلاکینگ فراهم می‌کند.

 کارت GTX 980 Ti XTREME GAMING همچنین در مدل WATERFORCE نیز برای علاقمندان به خنک سازی با مایعات ارائه می‌شود. این کارت مجهز به خنک کننده مایع کلوز لوپ گیگابایت می‌باشد که نه تنها پردازنده گرافیکی، بلکه ماسفت‌های مدار تغذیه را نیز خنک سازی می‌کند. در این طراحی فن دوم کارت که در محصولات مشابه برای خنک سازی مدار تغذیه به کار گرفته می‌شود، حذف گردیده تا آلودگی صوتی کمتری تولید کند. شیلنگ‌های این خنک کننده مایع مانع از نشت مایع کولانت شده و هم زمان به مقدار کمتری از این مایع نیاز دارد. با بکارگیری یک فن 120 میلی متری بسیار کم صدا و پمپ بسیار ساکت، این خنک کننده تا 38. 8 درصد نسبت به مدل مرجع خنک‌تر است.

برد PCB کارت‌های گرافیک سری XTREME GAMING توسط لایه ویژه‌ای در برابر رطوبت، گرد و خاک و خورندگی محافظت می‌شود. این لایه ویژه، همانند پوشش‌های بکارگرفته شده در تجهیزات خارج از جو زمین، کارت گرافیک گیمر‌ها را در برابر عوامل مخرب نظیر رطوبت بالا و یا دمای شدید محافظت می‌کند. پوشش مذکور حتی در مواقع اورکلاکینگ تحت نیتروژن مایع نیز از اجزای کارت در برابر یخ زدگی محافظت می‌کند. به لطف بک پلیت فلزی، اجزای حیاتی کارت در برابر ضربه و یا فشار حین جابه جایی حفاظت می‌شوند. این بک پلیت همچنین استحکام کارت را افزایش می‌دهد.

در کنار بک پلیت زیبا، محفظه خنک کننده و نور افشانی قابل سفارشی کارت‌های این سری، ظاهر بسیار زیبایی به آن‌ها می‌بخشد. گیمر‌ها خود قادر به سفارشی سازی جلوه نور‌پردازی از طریق رابط کاربری نرم افزار ویژه آن هستند. کلیه کارت‌های سری XTREME GAMING از مدار تعذیه اختصاصی با تعداد فاز رگولاتور ولتاژ بیشتری نسبت به مدل مرجع بهره می‌برند که در عین خنک‌تر بودن، ولتاژ پایداری تری را برای دست یابی به فرکانس‌های بالا‌تر ارائه می‌کند. برخورداری از تعداد فاز بیشتری در مدار تغذیه، باعث افزایش دوام و پایداری کلی کارت می‌شود.

کلیه کارت‌های سری XTREME GAMING با بکارگیری با کیفیت‌ترین اجزا ساخته شده‌اند تا گیمر‌ها از بالا‌ترین سطح از پایداری و دوام در استفاده طولانی مدت لذت ببرند. کلیه اجزای الکترونیکی بکار رفته در این محصولات، با بهره وری بالا از انرژی، به کاهش مصرف انرژی و تولید حرارت کمتر و البته افزایش دوام کمک می‌کنند. کارت‌های سری XTREME GAMING گیگابایت، توسط خط تولید کاملاً اتوماتیک و بدون دخالت انسان تولید می‌شوند که در کنار کاهش تاثیرات محیطی نظیر گرد غبر و رطوبت تنفس بر برد PCB در طول فرآیند سخت، به افزایش کیفیت و برد PCB صاف‌تر و قابل اطمینان تری می‌انجامد.

شهر سخت افزار