اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

اختصاص قسمتي از هارد ديسك به عنوان رم

۱۹۲ شماره اطلاع نامه : اختصاص قسمتي از هارد ديسك به عنوان رم ۱۳۹۱/۰۴/۲۷ اختصاص قسمتي از هارد ديسك به عنوان رم کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات اختصاص قسمتي از هارد ديسك به عنوان رم

اختصاص قسمتي از هارد ديسك به عنوان رم

اگر رم دستگاه شما پايين است مي توانيد مقداري از هارد ديسک را به عنوان رم معرفي کنيد که اينکار باعث افزايش سرعت کامپيوتر شما و جلوگيري از هنگ شدن آن مي شود.


بر روی My Computer کلیک راست کنید . و در این قسمت Properties را کلیک کنید. وارد پنجره Properties System می شوید . که از زبانه های گوناگون تشکیل شده در این قسمت زبانه Advanced را بزنید.در قسمت Performance گزینه Settings را کلیک کنید .وارد قسمت Options Performance می شوید .


در این قسمت نیز زبانه Advanced را انتخاب کنید. در قسمت Virtual memory گزینه Change را انتخاب کنید .در این قسمت مقدار رمی را که بطور پیش فرض انتخاب شده را مشاهده می کنید . معمولا در رم های 256 این مفدار بین 768-384 متغیر است . که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد . درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به رم دهید انتخاب کنید . گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید .


بعد کلید Set را فشار دهید و تمامی پنجره های باز شده را Ok کنید . در صورت امکان کا مپیوتر خود را Restart کنید