اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

بررسی‌ مانیتور عریض ۲۵ اینچی ال‌جی مدل LG 25UM65-P

۱۹۲۹ شماره اطلاع نامه : بررسی‌ مانیتور عریض ۲۵ اینچی ال‌جی مدل LG 25UM65-P ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ بررسی‌ مانیتور عریض ۲۵ اینچی ال‌جی مدل LG 25UM65-P کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات بررسی‌ مانیتور عریض ۲۵ اینچی ال‌جی مدل LG 25UM65-P

بررسی‌ مانیتور عریض ۲۵ اینچی ال‌جی مدل LG 25UM65-P

شرکت ال‌جی‌ یکی‌ از قدیمی‌ ترین برند‌های ساخت نمایشگر به حساب می‌آید. آنها چندی پیش پا به عرصه‌ی نمایشگرهای آلترا واید گذاشتند و حالا قصد بررسی این مانیتور ۲۵ اینچی‌ سری UM65-P را داریم.

اولین نکته‌ای‌ که شاید به محض جعبه گشایی این محصول توجه کاربر عادی را جلب کند، عریض بودن بیش از حد این نمایشگر است. بر خلاف نمایشگر‌های سنتی‌ که از نسبت تصویر ۱۶:۹ استفاده می‌کنند، نسبت تصویر یا همان Aspect Ratio این محصول ال‌جی‌، ۲۱:۹ است. این مساله به این معنی‌ است که کاربر فضای بیشتری برای کار بر روی رایانه‌ی شخصی‌ خود پیدا می‌کند. از لحاظ طراحی، مدل ۲۵ اینچی این سری بر خلاف مدل‌های ۲۹ و ۳۴ اینچی‌اش، حرف زیادی برای گفتن ندارد.

این نکته به این معنی نیست که این نمایشگر ظاهری زشت دارد، اما هنگامی که این مدل را با برادران بزرگ‌تر خودش از لحاظ ظاهری مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که ال‌جی‌ برای کوچک‌ ترین عضو این خانواده، از لحاظ طراحی وقت زیادی نگذاشته است. پایه بسیار ساده تماما مشکی‌ به همراه حاشیه‌های مشکی‌ دور پنل (که به غیر از قسمت زیرین، بسیار باریک هستند) از مشخصه‌های اصلی‌ ظاهری این نمایشگر است. لوگو قرمز شرکت ال‌جی‌ نیز در حاشیه زیرین این نمایشگر خودنمایی می‌کند.

مدل 25UM65-P، از یک پنل IPS استفاده می‌کند که توانایی ارائه‌ی رزولوشنی معادل با ۲۵۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را به کاربر دارد. این رزولوشن نا متعارف، در حین اینکه Full HD است، نسبت به نمایشگرهای سنتی ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰، فضای کاری کاربر را به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این نمایشگر می‌توان به کنتراست ۵ میلیون به یک پویا، قابلیت تقسیم کردن ناحیه کاری به ۴ قسمت و ویژگی‌ای به نام Dual Linkup که شاید یکی‌ از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های این نمایشگر است، اشاره کرد.

زومیت