اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

SSD‌ های سری 750 EVO، انتخابی ارزان قیمت برای افزایش کارایی کامپیو‌تر

۱۹۳۱ شماره اطلاع نامه : SSD‌ های سری 750 EVO، انتخابی ارزان قیمت برای افزایش کارایی کامپیو‌تر ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ SSD‌ های سری 750 EVO، انتخابی ارزان قیمت برای افزایش کارایی کامپیو‌تر فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات SSD‌ های سری 750 EVO، انتخابی ارزان قیمت برای افزایش کارایی کامپیو‌تر

SSD‌ های سری 750 EVO، انتخابی ارزان قیمت برای افزایش کارایی کامپیو‌تر

در بازار درایورهای SSD، سامسونگ یکی از تولید کنندگان بر‌تر است و با فناوری‌های بر‌تر و نوآورانه خود، بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده است. محصولات سری 8XX این کمپانی جزو بر‌ترین‌ها هستند اما در همین حال قیمت بالایی نیز دارند. اکنون سامسونگ در نظر دارد تا گونه مقرون به صرفه تری از درایوهای SSD خود را برای کاربرانی که به دنبال یک SSD ارزان قیمت هستند، تحت سری 750 EVO روانه بازار کند.

SSD ‌های سری 750 EVO با بکارگیری تراشه‌های ارزان قیمت‌تر TLC NAND تولید می‌شوند که نسبت به سری 8XX خیلی بر انگیزنده به نظر نمی‌رسد. در همین حال این درایو‌ها سرعت خواندن 540 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 520 مگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کنند. انتخاب سری 750 EVO برای نام گذاری این محصولات نسبتاً رده پایین از سوی سامسونگ می‌تواند کمی شیطنت آمیز باشد، چرا که پر سرعت‌ ترین SSD های اینتل نیز تحت سری 750 عرضه می‌شوند. پس ایجاد کمی سردرگمی می‌تواند مفید باشد. این درایور‌ها به مدت 3 سال و تا نوشتن 35 ترابایت داده ضمانت می‌شوند که باز هم مقدار کمی است. چنین طول عمر تضمیمی پایینی به طور مستقیم از تراشه‌های TLC ناشی می‌شود که خیلی مطلوب نیستند. این درایو‌ها از رابط SATA 3 بهره می‌گیرند. قیمت و یا زمان عرضه SSD‌ های سری 750 EVO هنوز مشخص نیست.

شهر سخت افزار