اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بلوتوث هوشمند برای کمک به IoT سال 2016 به بازار می آید

۱۹۳۵ شماره اطلاع نامه : بلوتوث هوشمند برای کمک به IoT سال 2016 به بازار می آید ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ بلوتوث هوشمند برای کمک به IoT سال 2016 به بازار می آید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بلوتوث هوشمند برای کمک به IoT سال 2016 به بازار می آید

بلوتوث هوشمند برای کمک به IoT سال 2016 به بازار می آید

اینترنت اشیاء تکنولوژی است که سال های ابتدایی عمر خود را می گذراند و راه زیادی برای پیمودن دارد. برای توسعه این فناوری، گروهی از دانشمندان بروزرسانی هایی برای بلوتوث معرفی کرده اند که می توانند به مدرن سازی تکنولوژی های معروفی از جمله IoT کمک کند. در ادامه همراه ما باشید.

بلوتوث اولین بار در سال 1994 معرفی شد و در طول سالیان توسعه یافت. گروه ویژه علاقمند به بلوتوث یا همان SIG، گروهی متشکل از چندین کمپانی بزرگ از جمله لنوو، اینتل، اپل و مایکروسافت، هستند که پشت پرده تمامی تغییرات در بلوتوث می باشند.

استاندارد جدید بلوتوث قرار است سال آینده وارد بازار تکنولوژی شود. در میان ویژگی های مورد انتظار، برقراری جریان داده ها با دو برابر سرعت در یک طیف وسیع قرار دارد، که چهار برابر چیزی است که بلوتوث امروزی ارائه می دهد. این ارتباط پیشرفته، با نام بلوتوث هوشمند شناخته خواهد شد و پیش بینی می شود جز برقراری ارتباط میان تمامی اجزای خانه، به مواردی در بیرون از خانه هم متصل می شود، چرا که معیارهای ظرفیتش گسترده شده است.

SIG پیش بینی کرده که بازار IoT تا سال 2025، بین 2 الی 11.1 تریلیون دلار رشد خواهد کرد. با توجه به افزایش مقیاس و پیچیدگی دستگاه های کنونی، حتی در بدترین حالت، دلیل مناسبی برای فکر به بهبود وضعیت کنونی و تبیین استانداردهای جدید وجود دارد. جالب است که بلوتوث هوشمند، در سال آتی از شبکه های مش نیز برای اتصالات خود استفاده خواهد کرد.

در دنیای واقعی موارد دیگری نیز وجود دارند که می توانند از بلوتوث هوشمند بهره گیری کنند که از آن جمله می توان به دستگاه های پزشکی اشاره کرد. از طریق انتقال سریع داده ها که تأخیر کمی دارند، می توان از این تکنولوژی در موارد بسیاری فراتر از خانه ها استفاده کرد. بازار ارتباطات زیر ساخت نیز یکی از این موارد است که بلوتوث جدید به دنبال حمایت آن است. برای عرضه هر چه سریع تر بلوتوث هوشمند، این گروه به صورت متمرکز در یک استودیو مشغول به کار هستند که فقط اعضای SIG اجازه ورود در آن را دارند. این فناوری برای توسعه IoT در سال 2016 طراحی شده است و ارائه خواهد شد.

شهر سخت افزار