اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

AMD در سه ماهه سوم 2015، بخشی از سهم خود را از انویدیا پس گرفته است

۱۹۴۰ شماره اطلاع نامه : AMD در سه ماهه سوم 2015، بخشی از سهم خود را از انویدیا پس گرفته است ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ AMD در سه ماهه سوم 2015، بخشی از سهم خود را از انویدیا پس گرفته است فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات AMD در سه ماهه سوم 2015، بخشی از سهم خود را از انویدیا پس گرفته است

AMD در سه ماهه سوم 2015، بخشی از سهم خود را از انویدیا پس گرفته است

طبق جدید‌ترین آمار منتشر شده از بازار کارت‌های گرافیک، طی سه ماهه سوم سال میلادی 2015، سرانجام AMD موفق به پس گرفتن بخشی از سهم خود از انویدیا شده است. طی این مدت AMD محصولات جدیدی و به ویژه کارت‌های گرافیک مجهز به حافظه HBM را روانه بازار کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Jon Peddie Research که به بررسی صنعت کارت‌های گرافیک می‌پردازد، طی سه ماهه سوم سال 2015، سهم AMD از بازار کارت‌های گرافیک مجزا، با 0.8 درصد رشد، به 18.8 درصد رسیده است. در همین مدت سهم انویدیا با 0.8 درصد کاهش به 81.1 درصد رسیده است. در طول این مدت، میزان عرضه AMD نسبت به فصل قبل 33.3 درصد افزایش یافته است.

هم زمان میزان عرضه انویدیا نیز 26.4 درصد افزایش یافته است. با این حال کل بازار نسبت به فصل مشابه سال قبل، 3.8- درصد کاهش یافته است. علی‎رغم این تغییرات، همچنان انویدیا با اختصاص 81.1 درصد کل بازار به خود، یکه تاز است. کاهش سهم انویدیا از بازار در حالی رخ می‌دهد که این کمپانی وعده کارت‌هایی با 16 گیگابایت حافظه HBM2 و پهنای باند حافظه 1 ترابایت بر ثانیه را داده است.

شهر سخت افزار