اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

امکان فعال سازی ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 ممکن شد

۱۹۴۱ شماره اطلاع نامه : امکان فعال سازی ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 ممکن شد ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ امکان فعال سازی ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 ممکن شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات امکان فعال سازی ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 ممکن شد

امکان فعال سازی ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 ممکن شد

سرانجام مایکروسافت با اولین بروزرسانی بزرگ برای ویندوز 10، امکان فعال سازی این سیستم عامل با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 را فراهم کرد و از این پس می‌توان به سادگی ویندوز 10 را به صورت Clean نصب کرد. یکی مشکلات بسیاری از کاربران مشمول ارتقای رایگان به ویندوز 10، عدم امکان نصب به صورت Clean بود که اکنون با بروزرسانی Threshold 2، این مشکل نیز برطرف شده است.

پیش‌تر کاربران مشمول ارتقای رایگان به ویندوز 10، می‌بایست کامپیوترهای خود را به صورت مستقیم از ویندوز 7 و 8/8.1 به این سیستم عامل ارتقا می‌دادند و امکان باز نصب کامل یا Fresh وجود نداشت. با بروزرسانی Threshold 2، مایکروسافت امکان فعال سازی مستقیم ویندوز 10 با کلید ویندوز 7 و 8/8.1 را فراهم کرده است. با این تغییر، فرآیند ارتقا به ویندوز 10 برای بسیاری از کاربران ساده‌تر می‌شود. در ویندوز 10، از‌‌ همان ابتدا مایکروسافت سیستم فعال سازی (Activation) جدیدی را به خدمت گرفته بود که هدف اصلی آن جلوگیری از فعال سازی غیر قانونی بود.

با این حال بر کسی پوشیده نیست که این سیستم جدید مشکلات و دردسرهای متعددی با خود داشت. اکنون با گذشت مدتی از عرضه این سیستم عامل جدید، مایکروسافت در بیلد اخیراً عرضه شده 10586، یک بار دیگر سراغ سیستم فعال سازی پیشین رفته است و نصب ویندوز 10 به صورت Clean Install را آسان می‌کند. با تغییر اخیر در سیستم فعال سازی ویندوز، اکنون می‌توان به سادگی از کلید فعال سازی ویندوز 7 و یا 8/8.1 برای فعال سازی ویندوز 10 استفاده کرد. هیچ محدودیتی هم در تعداد دفعات فعال سازی وجود ندارد.

شهر سخت افزار