اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

جهش کارایی مرورگر Edge با نصب بروزرسانی Threshold 2 ویندوز 10

۱۹۴۴ شماره اطلاع نامه : جهش کارایی مرورگر Edge با نصب بروزرسانی Threshold 2 ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ جهش کارایی مرورگر Edge با نصب بروزرسانی Threshold 2 ویندوز 10 نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات جهش کارایی مرورگر Edge با نصب بروزرسانی Threshold 2 ویندوز 10

جهش کارایی مرورگر Edge با نصب بروزرسانی Threshold 2 ویندوز 10

یکی از اپلیکیشن‌ های ویندوز 10 که با اولین بروزرسانی عمده این سیستم عامل بهبود زیادی به خود دیده، Microsoft Edge، مرورگر پیش فرض ویندوز 10 و جایگزین Internet Explorer است. با بروزرسانی Threshold 2، سرعت این مرورگر به طرز چشمگیری بهبود یافته و اکنون بیش از هر زمان دیگری، پتانسیل بیشتری برای رقابت با مرورگرهایی همچون فایرفاکس و کروم دارد.

بخش اعظم این بهبود از بکارگیری موتور EdgeHTML 13 ناشی می‌شود که برای اولین بار در اختیار کاربران نسخه پایدار ویندوز 10 قرار گرفته است. EdgeHTML 13 که پیش‌ تر نیز توسط کاربران عضو برنامه ویندوز اینسادر آزمایش شده بود، سرعت این مرورگر را افزایش داده و بنچمارک‌های ارائه شده از سوی مایکروسافت نیز گویای همین تغییر هستند. برای نمونه در آزمون HTML5، مرورگر Edge امتیاز 458 را کسب کرده که نسبت به EdgeHTML 12ا56 و نسبت به Internet Explorerا117 بیشتر است. به گفته مایکروسافت، این یک روند تکاملی است که ادامه می‌باید و مرورگر Edge با کارایی مناسبی که دارد، به آسانی می‌تواند جایگزین Internet Explorer شود.

همچنین بروزرسانی Threshold 2 با بهبود و پشتیبانی از موتور جاوا اسکریپت Chakra برای Edge همراه بوده است. طبق بنچمارک‌های ارائه شده از سوی مایکروسافت، در آزمون Kangax ES6، مرورگر Edge بهترین نتیجه را میان دیگر مرورگرهای دسکتاپ کسب کرده است. در این آزمون Edge با کسب 84 درصد، فایرفاکس و کروم را پشت سر گذاشته است. مایکروسافت به زودی موتور EdgeHTML 13 را نیز با ویندوز 10 موبایل، برای گوشی‌ها و وسائل قابل حمل عرضه می‌کند. در همین حال مایکروسافت مشغول کار بر روی افزودن قابلیت پشتیبانی از افزونه‌ها برای مرورگر Edge است.

شهر سخت افزار