اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10، امن‌ترین سیستم عامل دنیاست

۱۹۵۳ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10، امن‌ترین سیستم عامل دنیاست ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ ویندوز 10، امن‌ترین سیستم عامل دنیاست نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10، امن‌ترین سیستم عامل دنیاست

ویندوز 10، امن‌ترین سیستم عامل دنیاست

مایکروسافت تلاش و تمرکز زیادی را بر روی طراحی و تدارک ویندوز 10 صرف کرده و از زمان معرفی رسمی این سیستم عامل تا کنون از هر فرصتی برای تبلیغ بر روی این موضوع استفاده کرده است. در همین راستا مدیر اجرایی این کمپانی آقای Satya Nadella در جدیدترین اظهار نظر خود به تحسین امنیت این سیستم عامل پرداخته تا جایی که از آن به عنوان "امن ترین سیستم عامل" یاد کرده است.

Satya Nadella در تحسین امنیت این سیستم عامل می گوید: "ما در ویندوز 10 فناوری های عالی را به کار گرفته ایم. فناوری های استفاده شده در هسته امنیتی این سیستم عامل در ترکیب با چند ویژگی حفاظتی دیگر سبب شده است که ویندوز 10 به عنوان امن ترین پلتفرم موجود شناخته شود."

اگر چه بسیاری از ویژگی های امنیتی ویندوز 10 با هدف استفاده از سوی کاربران نسخه Enterprise تدارک دیده شده است اما کاربران نسخه های Home و Pro نیز از قابلیتی به نام Windows Hello برخوردار هستند. این سیستم امنیتی که بر پایه سنسورهای زیست محیطی بنا شده، سبب شده است که رمزهای عبور یک فناوری کهنه به شمار بروند.

Windows Hello که به نسل جدیدی از قطعات سخت افزاری نیازمند است شناسایی کاربران را با استفاده از چهره آنها ممکن ساخته است. مایکروسافت می گوید که این قابلیت می تواند به راحتی فناوری رمزهای عبور کنونی را به طور کامل حذف کند. مایکروسافت پیش از این نیز اعلام کرده بود که خلق جهانی بدون رمزهای عبور یکی از اولویت های این کمپانی است، چرا که این رمزها به سادگی قابلیت هک شدن را دارا هستند.

در بررسی های صورت گرفته بر روی Windows Hello مشخص شده است که این قابلیت به مراتب امن تر از رمزهای عبور عمل می کند و تنها دو دوقلوی یکسان می توانند به صورت مشترک از این سیستم امنیتی عبور کنند. هر چند که مایکروسافت با نمایش چند ویدئوی پیش نمایش از این قابلیت نشان داده است که Windows Hello حتی بین دوقلوها هم تفاوت قائل است.

تنها زمان می تواند قدرت امنیتی ویندوز 10 را مشخص کند. همیشه بیشترین حملات از سوی هکرها متوجه سیستم عامل های ویندوز بوده است، این بار هم باید منتظر بمانیم و ببینیم که ویندوز 10 در برابر این حملات چگونه از خود دفاع می کند.

شهر سخت افزار