اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اورکلاک کارت‌های سری Radeon R9 Fury با جدید‌ترین نگارش Sapphire TriXX

۱۹۶۰ شماره اطلاع نامه : اورکلاک کارت‌های سری Radeon R9 Fury با جدید‌ترین نگارش Sapphire TriXX ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ اورکلاک کارت‌های سری Radeon R9 Fury با جدید‌ترین نگارش Sapphire TriXX فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اورکلاک کارت‌های سری Radeon R9 Fury با جدید‌ترین نگارش Sapphire TriXX

اورکلاک کارت‌های سری Radeon R9 Fury با جدید‌ترین نگارش Sapphire TriXX

احتمالاً می‌دانید که نمی‌توان فرکانس حافظه کارت‌های گرافیک سری R9 Fury را اورکلاک کرد و یا ولتاژ پردازنده گرافیکی را افزایش داد. اما اکنون کمپانی سافایر با انتشار نگارش 5.2.1 از ابزار اورکلاکینگ TriXX، امکان تغییر ولتاژ و فرکانس حافظه پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر تراشه Fiji را نیز میسر کرده است. در پردازنده‌های گرافیکی سری R9 Fury، برای اولین بار تراشه‌های حافظه HBM (حافظه با پهنای باند بالا) به خدمت گرفته شده است.

امکان اعمال ولتاژ بیشتر برای پردازنده گرافیکی، همواره یکی از خواسته‌ های کاربران سری R9 Fury و به طور خاص R9 Fury X بوده است. با توجه به خنک کننده قدرتمند 500 واتی R9 Fury X، اگر بتوان آن را اورکلاک کرد، مطمئناً برای اغلب کاربران خوش آیند خواهد بود. بدون شک همیشه پردازنده‌های گرافیکی پتانسیل استفاده نشده زیادی دارند که بدون افزایش ولتاژ نمی‌توان حداکثر آن را به خدمت گرفت.

از آنجایی که امکان تغییر ولتاژ پردازنده گرافیکی در سری R9 Fury تا پیش از این وجود نداشت، برخی خوره‌های سخت افزار که دست به اورکلاک این کارت‌ها تحت نیتروژن مایع می‎زدند، ناچار به hard-mod کارت برای رساندن ولتاژ بیشتری شدند. اما اکنون و با جدید‌ترین نگارش ابزار TriXX، دیگر نیازی به آشنایی با طراحی کارت گرافیک و الکترونیک نیست.

انتظار می‌رود که با فراهم شدن امکان تغییر ولتاژ پردانده گرافیکی، بتوان کارت‌های سری R9 Fury را به میزان قابل توجه‌ای اورکلاک کرد که حتی ممکن است برخی رکورد‌ها را جابجا کنند. کاربران معمولی و گیمر‌ها نیز می‌توانند از وجود خنک کننده مایع با کارت R9 Fury X، بیشترین بهره را ببرند. این ابزار از تغییر ولتاژ کارت های سری 300 نیز پشتیبانی می کند.

شهر سخت افزار