اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

در بازار تلویزیون ها سامسونگ همچنان با قدرت رو به جلو حرکت می‌کند

۱۹۶۴ شماره اطلاع نامه : در بازار تلویزیون ها سامسونگ همچنان با قدرت رو به جلو حرکت می‌کند ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ در بازار تلویزیون ها سامسونگ همچنان با قدرت رو به جلو حرکت می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات در بازار تلویزیون ها سامسونگ همچنان با قدرت رو به جلو حرکت می‌کند

در بازار تلویزیون ها سامسونگ همچنان با قدرت رو به جلو حرکت می‌کند

اگر چه بازار تلویزیون ها در ماه های اخیر رکود قابل توجهی را تجربه کرده است اما سامسونگ باز هم توانسته قدرتمند ظاهر شود و وضعیت مناسبی را در این بازار برای خود دست و پا کند. بنا به آمار و ارقام منتشر شده، این کمپانی توانسته با در اختیار گرفتن 35 و 28 درصد از بازار تلویزیون در آمریکا و کانادا، در ماه گذشته در این دو کشور چیزی در حدود 1 میلیارد دلار تلویزیون به فروش برساند و از این حیث برای خود رکورد جدیدی را ثبت کند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه NPD، که هر چند وقت یک بار آمار و ارقام فروش محصولات مختلف را در اختیار علاقمندان قرار می دهد، بیش از نیمی از تلویزیون های 4K فروخته شده در آمریکا و کانادا توسط سامسونگ تامین شده است. به این ترتیب تلویزیون های 4K سامسونگ را باید یکی از محبوب ترین محصولات در این دو کشور بدانیم.

اگر چه این آمار و ارقام ممکن است به خوبی نشان دهنده احاطه سامسونگ بر روی بازار تلویزیون ها نباشد اما باید توجه داشت که این شرکت در مقایسه با رقبای خود یکی از موفق ترین برندها محسوب می شود. چرا که کمپانی شارپ چندی پیش از بازارهای آمریکای شمالی خارج شد و برند تلویزیون های خود را به شرکتی به نام Hisense واگذار کرد. سونی نیز قصد دارد در آینده ای نزدیک دست از تولید تلویزیون بکشد و پاناسونیک هم اخیراً کارخانجات تولید تلویزیون خود را فروخته است. در حال حاضر تنها نام معروفی که می توان آن را رقیب جدی برای سامسونگ دانست ال جی است.

اگرچه ال جی در حوزه تلویزیون ها یک برند در حال رشد محسوب می شود اما در چند ماه اخیر ضرر قابل توجهی را در این بخش تجربه کرده است. بخش تلویزیون های سامسونگ در چند ماهه اخیر با تمرکز بر روی تولید تلویزیون های 4K و عریض توانسته است علاوه بر یک رشد مناسب به سود قابل توجهی نیز دست پیدا کند.

شهر سخت افزار