اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

به زودی امکان اجرای بازی‌های PS2 بر روی پلی‌استیشن 4 فراهم می‌شود

۱۹۶۸ شماره اطلاع نامه : به زودی امکان اجرای بازی‌های PS2 بر روی پلی‌استیشن 4 فراهم می‌شود ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ به زودی امکان اجرای بازی‌های PS2 بر روی پلی‌استیشن 4 فراهم می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات به زودی امکان اجرای بازی‌های PS2 بر روی پلی‌استیشن 4 فراهم می‌شود

به زودی امکان اجرای بازی‌های PS2 بر روی پلی‌استیشن 4 فراهم می‌شود

سونی تولید کننده کنسول های بازی پلی استیشن اعلام کرد که قصد دارد بازی های PlayStation 2 را برای اجرا بر روی کنسول بازی PS4 آماده سازی کند. بنا به گزارشی که در سایت Wired منتشر شد، سونی با تایید این خبر، عنوان کرده است: "در حال کار بر روی فناوری Emulation کنسول بازی PS2 هستیم تا بازی های آن را برای اجرا در کنسول های نسل کنونی آماده کنیم."

به نظر می رسد که کنسول بازی پلی استیشن 4 هم اکنون امکان اجرای بازی های پلی استیشن 2 را دارد اما سونی تا کنون برای استفاده و معرفی این قابلیت اقدامی را انجام نداده است. چندی پیش سایت معروف Eurogamer در گزارشی اعلام کرد که در هنگام عرضه بازی Star Wars: Battlefront سه بازی دیگر از این عنوان که پیش از این برای کنسول بازی پلی استیشن 2 عرضه شده بودند هم در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این گزارش آمده است که با اجرای این بازی ها لوگوی کنسول پلی استیشن 2 بر روی صفحه ظاهر می شود که نشان می دهد بازی به جای اینکه پورت شده باشد، Emulate شده است. در گزارش دیگری که توسط DigitalFoundry منتشر شد مشخص شد که عملکرد و کیفیت این سه بازی در هنگام اجرا بر روی پلی استیشن 4 بسیار عالی بوده است.

سونی هنوز اطلاعاتی از فناوری Emulation به کار رفته منتشر نکرده است. در حال حاضر تنها تعداد محدودی از بازی های PS3 می توانند بر روی نسل کنونی از کنسول های بازی این شرکت به اجرا در بیایند و به همین دلیل معرفی این فناوری که می تواند بازی های عالی و خاطره انگیز PS2 را به کنسول بازی پلی استیشن 4 بیاورد بسیار جذاب به نظر می رسد. اطلاعات منتشر شده از سوی سونی در مقاله سایت Wired نشان می دهد که افکار این کمپانی از اینکه با استفاده از فناوری Emulation خود، تنها چند عنوان قدیمی از سری بازی های Star Wars را به کنسول پلی استیشن 4 بیاورد، بسیار بزرگ تر است.

شهر سخت افزار