اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بررسی کارت گرافیک PowerColor R9 380X Myst Edition

۱۹۶۹ شماره اطلاع نامه : بررسی کارت گرافیک PowerColor R9 380X Myst Edition ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ بررسی کارت گرافیک PowerColor R9 380X Myst Edition فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بررسی کارت گرافیک PowerColor R9 380X Myst Edition

بررسی کارت گرافیک PowerColor R9 380X Myst Edition

PowerColor که همواره میان علاقمندان به کارت‌های گرافیک AMD به دلیل محصولات قدرتمند و نو آورانه مورد تحسین قرار گرفته است، جدید‌ترین کارت گرافیک سفارشی خود را به نام PCS+ R9 380X Myst Edition معرفی کرد. این محصول جدید‌ترین فناوری‌ها و دست آورد‌های اختصاصی PowerColor را با خود دارد و نیروی شگرفی به پردازنده گرافیکی R9 380X می‌بخشد.

کمپانی TUL که محصولات خود را تحت برند PowerColor عرضه می‌کند، از سال 1997 تا کنون بار‌ها دست به هنر نمایی در طراحی کارت گرافیک زده و قدرتمند‌ترین‌ها را با پردازنده‌های گرافیکی AMD ارائه کرده است. در تازه‌ترین آن‌ها PowerColor سراغ پردازنده گرافیکی Radeon R9 380X رفته و یک کارت کارآمد، قدرتمند و زیبا را معرفی کرده است. این کارت از پیش اورکلاک گشته و به میزان 50 مگاهرتز از مدل مرجع سریع‌تر و فرکانس هسته آن 1020 مگاهرتز است.

PCS+ R9 380X Myst Edition دارای 4 گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با سرعت 5.9 گیگابیت بر ثانیه و رابط 256 بیتی است. بر روی برد PCB، مدار تغذیه اختصاصی پاورکالر با آرایش 1+1+1+4 فاز گرفته که باعث افزایش بهره وری از انرژی، بهبود و کارایی و از همه مهتر پایداری و پتاسیل اورکلاکینگ می‌شود. با برخورداری از چنین مدار تغذیه و خنک کننده قدرتمندی، گیمر‌ها خود می‌توانند دست به اورکلاک کارت زده و کارایی آن را به بالا‌ترین سطح ممکن برسانند. ماسفت‌های PowerPAK SO-8 استفاده شده در مدار تغذیه این کارت نه تنها مقاومت معادل سری بسیار کمی (تنها یک میلی اهم) دارند، بلکه ولتاژ بسیار پایداری را بهره وری تا 91.8 درصد ارائه می‌کنند که به افزایش پایداری و خنک ماندن کارت کمک می‌کند.

به منظور خنک ماندن چه در حالت معمول و چه در حالت اورکلاکینگ، پاور کالر خنک کننده اختصاصی خود را با دو فن 90 میلیمتری و سه لوله ناقل حرارت 8 میلیمتری GSG-shape مسی نیکل اندود شده به خدمت گرفته است. سطح تمام مسی رادیاتور که به طور مستقیم در تماس با پردازنده گرافیکی قرار دارد، به سرعت حرارت را از سطح تراشه به لوله‌های ناقل حرارت و رادیاتور منتقل می‌کند تا فن‌ها، آن را دفع کنند. بک پلیت این کارت به طور مستقیم به برد PCB متصل گردیده است که افزون بر توزیع متوازن وزن کارت و افزایش مقاوت آن، پردازنده گرافیکی را برابر ضربه حفاظت می کند. قیمت و یا زمان عرضه این محصول اعلام نشده است اما انتظار می رود که حدود 230 دلار قیمت داشته باشد.

شهر سخت افزار