اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک R9 380X با خنک کننده WINDFORCE 2X

۱۹۷۲ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک R9 380X با خنک کننده WINDFORCE 2X ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ کارت گرافیک R9 380X با خنک کننده WINDFORCE 2X فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک R9 380X با خنک کننده WINDFORCE 2X

کارت گرافیک R9 380X با خنک کننده WINDFORCE 2X

با معرفی پردازنده گرافیکی Radeon R9 380X از سوی AMD، بسیاری از سازندگان کارت‌های گرافیک سفارشی دست به کار شده و هر یک مدل اختصاصی خود را معرفی کرده‌اند. در تازه‌ترین آن‌ها، کمپانی گیگابایت نیز دست به معرفی Radeon R9 380X از سری مشهور G1 GAMING زده است. این کارت به راهکار خنک سازی آشنای WINDFORCE 2X تجهیز شده و خنک ماندن اجزای مختلف آن را بدون تولید نویز آزار دهنده، تضمین می‌کند.

Radeon R9 380X مبتنی بر تراشه‌ای با کد Antigua می‌باشد که بر خلاف R9 380، تقلیل یافته نبوده و از پتانسیل کامل تراشه بهره می‌گیرد. این پردازنده گرافیکی دارای 2، 048 پردازنده جریانی (واحد سایه زنی)، 128 واحد TMU (آدرس دهی بافت) و 32 واحد ROP می‌باشد. R9 380X دارای 4 گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با رابط حافظه 256 بیتی و فرکانس موثر 5.70 گیگاهرتز می‌باشد که پهنای باند حافظه 182 گیگابایت بر ثانیه را فراهم می‌کند. با بکارگیری نرم افزار انحصاری GIGABYTE OC GURU II، گیمر‌ها قادر خواهند بود که به تنظیم فرکانس‌ها، ولتاژ، فن‌ها بپردازند و برای دست یابی به کارایی بیشتر و پتانسیل اورکلاکینگ بالا‌تر، محدودیت توانی پردازنده گرافیکی را افزایش دهند. همه این‌ها از طریق رابط کاربری بسیار ساده‌ای صورت می‌گیرد.

بکارگیری اجزای باکیفیت در ساخت کارت‌های گرافیک، عامل کلیدی برای دست یابی به طول عمر بالا، پایداری و اطمینان پذیری است. به لطف استفاده از چوک‌های با هسته فریت، ماسفت‌های با RDS پایین و خازن‌های با مقاوت معادل سری پایین، کارت‌های گرافیک ساخت کمپانی گیگابایت تعادل ایده آلی میان تولید حرارت و خنک ماندن، اجزای با کیفیت و با بهره وری بالا از انرژی را به منظور دست یابی به کارایی بر‌تر، ارائه می‌کنند. این کارت به مدل GV-R938XG1 GAMING-4GD، با قیمت 265 دلار عرضه می‌شود.

شهر سخت افزار