اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ال‌جی میلیارد ها دلار دیگر برای ساخت پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری می‌کند

۱۹۹۱ شماره اطلاع نامه : ال‌جی میلیارد ها دلار دیگر برای ساخت پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری می‌کند ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ ال‌جی میلیارد ها دلار دیگر برای ساخت پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ال‌جی میلیارد ها دلار دیگر برای ساخت پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری می‌کند

ال‌جی میلیارد ها دلار دیگر برای ساخت پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری می‌کند

تلویزین‌های OLED ال‌جی بسیار زیبا و با کیفیت هستند اما قیمت بالایی دارند و از توان خرید عموم مردم به دور هستند. اما ال‌جی قصد دارد تا با سرمایه‌ گذاری ۸.۶ میلیارد دلاری کارخانه‌ی جدیدی را برای تولید این تلویزین‌ها راه‌اندازی کند تا با استفاده از «صرفه‌جویی به مقیاس» قیمت این نوع تلویزیون‌ها را پایین‌تر بیاورد.

بنا بر گزارش جدید منتشر شده توسط رویترز، ال‌جی قصد دارد تا با هزینه‌ی ۸.۷۱ میلیارد دلاری، کارخانه‌ای جدید در پاجوی کره‌ی جنوبی به منظور ساخت تلویزیون‌های 4K، راه‌اندازی کند. این اتفاق می‌تواند اندکی از زیانی که به دلیل نشت گاز در یکی از کارخانه‌ها متوجه ال‌جی شد را جبران کند. البته راه‌ اندازی کارخانه‌ی جدید به معنای افت ناگهانی در قیمت‌ها نیست چرا که بنا بر گزارش رویترز، ساخت پنل‌ها در ابعاد بزرگ در این کارخانه از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز خواهد شد.

تلویزیون‌های OLED فوق‌ العاده باریک و سبک هستند و از این جهت جلوه‌ی ظاهری بسیار زیبایی دارند. این تلویزیون‌ها به لطف استفاده از فناوری OLED، کنتراست تصویر خارق‌ العاده‌ای را ارائه می کند و رنگ‌ها نیز در آن‌ها بسیار زنده و جذاب نمایش داده می‌شوند. اما فرآیند تولید این تلویزیون‌ها هنوز پر هزینه است و مخصوصا در مدل‌های منحنی شکل، درصد شکستن پنل‌ها در زمان خم شدن بالا است. در همین راستا ال‌جی تلاش می‌کند تا هزینه‌ی تولید این پنل‌ها را کاهش داده و قیمت آن را برای عموم مردم مقرون به صرفه کند.

زومیت