اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تبلت‌های ویندوزی به زودی جای محصولات آی پد اپل را در بازار خواهند‌ گرفت

۱۹۹۲ شماره اطلاع نامه : تبلت‌های ویندوزی به زودی جای محصولات آی پد اپل را در بازار خواهند‌ گرفت ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ تبلت‌های ویندوزی به زودی جای محصولات آی پد اپل را در بازار خواهند‌ گرفت تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تبلت‌های ویندوزی به زودی جای محصولات آی پد اپل را در بازار خواهند‌ گرفت

تبلت‌های ویندوزی به زودی جای محصولات آی پد اپل را در بازار خواهند‌ گرفت

بسیاری بر این باور هستند که سیستم عامل ویندوز 10 با هدف کاربرد و استفاده بر روی کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها عرضه شده است. اما به تازگی مایکروسافت نشان داده است که ایده هایی فراتر از این دارد و در نظر دارد این سیستم عامل را برای استفاده بر روی تبلت ها هم آماده و بهینه کند. تلاش های مایکروسافت در سال های آینده بیشتر نمود پیدا خواهد کرد و در آینده ای نزدیک شاهد یک جهش عالی در فروش تبلت های ویندوزی خواهیم بود.

با توجه به آمار و ارقام منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران، در سال 2019، فروش تبلت های ویندوزی به میزان فروش محصولات آی پد اپل بسیار نزدیک خواهد شد. از نظر این تحلیلگران، ویندوز هم اکنون یک سیستم عامل بسیار مناسب برای تبلت ها محسوب می شود و مایکروسافت نیز برای سازگاری هر چه بیشتر این سیستم عامل با تبلت ها تلاش های زیادی را صورت داده است. ارتقاهای نرم افزاری صورت گرفته با همراهی قطعات سخت افزاری قدرتمند در آینده سبب می شوند که عملکرد بسیار مناسبی را از تبلت های ویندوزی شاهد باشیم.

پس از گذشت 9 ماه از سال 2015 میزان فروش تبلت های ویندوزی، نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته است و انتظار می رود این رشد تا پایان سال ادامه پیدا کند و به 22 میلیون دستگاه برسد. با این پیش بینی ها تبلت های ویندوزی می توانند چیزی در حدود 10 درصد از بازار تبلت ها را از آن خود کنند. بنا بر پیش بینی صورت گرفته توسط این تحلیلگران رشد سهم تبلت های ویندوزی می تواند در سال 2019 به 18 درصد برسد.

این در حالی است که در این سال سهم محصولات آی پد و اندروید به ترتیب 23 و 59 درصد خواهد بود. مایکروسافت نیز در تلاش است که در سال آینده با همکاری شرکای تجاری خود چندین مدل تبلت جدید را هم راهی بازار کند. علاوه بر این با توجه به اینکه در آینده تعداد بیشتری از کاربران به ویژگی ها و خصوصیات عالی ویندوز 10 بر روی تبلت ها پی خواهند برد پیش بینی بالا ممکن است به راحتی به واقعیت تبدیل شود. بهتر است منتظر باشیم و ببینیم زمان چگونه آینده مایکروسافت را در این حوزه تعیین می کند.

شهر سخت افزار