اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سونی هسته هفتم پردازنده پلی استیشن 4 را آنلاک کرد

۱۹۹۷ شماره اطلاع نامه : سونی هسته هفتم پردازنده پلی استیشن 4 را آنلاک کرد ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ سونی هسته هفتم پردازنده پلی استیشن 4 را آنلاک کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سونی هسته هفتم پردازنده پلی استیشن 4 را آنلاک کرد

سونی هسته هفتم پردازنده پلی استیشن 4 را آنلاک کرد

امروزه بازی‌ها میل سیری ناپذیری برای سخت افزارهای قدرتمند دارند و هر روز بر عطش آن‌ها برای قدرت پردازشی بیشتر افزوده می‌شود، اینجاست که کنسول‌های بازی فعلی کم می‌آورند. با اینکه پلی استیشن 4 برتری‌هایی نسبت به ایکس باکس وان دارد، اما باز هم کافی نیست. از این رو سونی تصمیم گرفته تا با آنلاک یکی از هسته‌های پردازشی اضافی، نیروی تازه‌ای به پلی استیشن 4 ببخشد.

پیش‌تر، توسعه دهندگان بازی تنها به 6 هسته از مجموع 8 هسته پردازشی پردازنده پلی استیشن 4 دسترسی داشتند و 2 هسته دیگر به اجرای سیستم عامل و امور پردازشی خود کنسول اختصاص یافته بود. اما اکنون توسعه دهندگان می‌توانند از یک هسته پردازشی بیشتر و در مجموع 7 هسته برای اجرای بازی‌ها بهره بگیرند. در حالی که شاید این تصمیم سونی برای برخی برانگیزنده باشد، اما به گفته استودیو Larian، این تغییر تاثیر زیادی بر کارایی پلی استیشن 4 نخواهد داشت. باید منتظر ماند و دید که آیا این هسته پردازشی اضافی، باعث بهبود اجرای بازی‌ها می‌شود یا خیر.

شهر سخت افزار