اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مشکل فروش پهنای باند اینترنت حل شد

۱۹۹۹ شماره اطلاع نامه : مشکل فروش پهنای باند اینترنت حل شد ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ مشکل فروش پهنای باند اینترنت حل شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مشکل فروش پهنای باند اینترنت حل شد

مشکل فروش پهنای باند اینترنت حل شد

بر اساس گزارش معاون شرکت مخابرات ایران، مشکل فروش پهنای باند اینترنت در استان‌های کشور حل شده و وضعیت اینترنت adsl در استان‌ها نرمال می باشد.

در طول یک ماه اخیر مشکلاتی به دلیل بدهی مخابرات به شرکت ارتباطات زیر ساخت و توقف فروش پهنای باند از سوی این شرکت پیش آمده بود. به گفته‌ی داوود زارعیان، با اقدامات صورت گرفته از اواخر هفته گذشته موضوع توقف فروش پهنای باند اینترنت و نیز کاهش پهنای باند حل شده است و از ابتدای این هفته وضعیت سرویس اینترنت مخابرات در حالت نرمال قرار دارد.

گزارش‌ها حاکی است در برخی استان‌ها در طول یک ماه گذشته بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخصیص پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیر ساخت به مخابرات کاهش یافته بود. به گفته‌ی معاون شرکت مخابرات ایران، هم اکنون اوضاع در ۹۰ درصد استان‌ها در حالت نرمال قرار دارد و وضعیت پهنای باند به حالت اولیه بازگشته است و تنها در ۲ استان کرمان و اصفهان محدودیت فروش پهنای باند وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مشکل خاصی در ارائه سرویس ADSL به مشترکان در تهران و نیز استان‌ها وجود ندارد، گفت: "سرویس پاسخگویی به شکایات مخابرات نیز نسبت به گذشته تفاوتی در ارائه گزارش نداشته و شواهد نشان می‌دهد که روال عادی در ارائه خدمات وجود دارد. همچنین امکان پرداخت کل بدهی‌ها به شرکت ارتباطات زیر ساخت وجود نداشته اما با تعامل صورت گرفته بخشی از بدهی پرداخت و مشکل ایجاد شده به دلیل توقف پهنای باند رفع شده است. تنها در ۲ استان اصفهان و کرمان واگذاری ADSL فعلا متوقف است تا مشکل حل شود."

معاون شرکت مخابرات ایران درباره‌ی نا رضایتی کاربران ADSL به ویژه در تهران از کیفیت و قطعی و وصلی مقطعی این سرویس گفت: "تا کنون مشکلی از این بابت گزارش نشده است اما چنانچه کاربران با اختلال مواجه می‌شوند برای حل مشکل با سامانه ۲۰۲۰ تماس بگیرند و در صورتی که از این طریق پاسخ منطقی دریافت نکردند با شماره ۲۰۲۱ تماس بگیرند تا به صورت ویژه به شکایتشان رسیدگی شود." از آبان ماه امسال به دلیل پرداخت نشدن بدهی از سوی مخابرات به شرکت ارتباطات زیر ساخت، فروش پهنای باند اینترنت در ۸ استان به مخابرات متوقف شد که این موضوع نا رضایتی کاربران ADSL مخابرات را به همراه داشت.

زومیت