اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نوکیا با دوربین ۶۰ هزار دلاری وارد حوزه‌ واقعیت مجازی می‌شود

۲۰۰۹ شماره اطلاع نامه : نوکیا با دوربین ۶۰ هزار دلاری وارد حوزه‌ واقعیت مجازی می‌شود ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ نوکیا با دوربین ۶۰ هزار دلاری وارد حوزه‌ واقعیت مجازی می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نوکیا با دوربین ۶۰ هزار دلاری وارد حوزه‌ واقعیت مجازی می‌شود

نوکیا با دوربین ۶۰ هزار دلاری وارد حوزه‌ واقعیت مجازی می‌شود

نوکیا نه تنها در تلاش دوباره برای ورود به بازار ابزارهای موبایل است بلکه قصد دارد یک دوربین رده بالای ۳۶۰ درجه را با نام تجاری OZO روانه‌ی بازار کند. نوکیا دوربین جدید خود را با قابلیت ضد صدا و تصویر به صورت ۳۶۰ درجه رونمایی کرد. این کمپانی اخیرا یک رویداد را در لس آنجلس برگزار کرده و در آن پیش‌ فروش دوربین ۳۶۰‌ درجه‌ی OZO را آغاز کرده است.

این دوربین که برای کاربردهای حرفه‌ای طراحی شده، قادر است محیط پیرامون خود را به صورت ۳۶۰ درجه به تصویر بکشد و با قیمت ۶۰ هزار دلار به فروش می‌رسد. افراد یا شرکت‌هایی که مایل به خرید این دوربین هستند باید ۵ هزار دلار را به صورت پیش‌ پرداخت، هزینه کنند و منتظر بمانند تا در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ محصول خود را دریافت کنند.

نوکیا در این رویداد مشخصات دقیق فنی محصول خود را نیز اعلام کرد. دوربین OZO از ترکیب ۸ دوربین 2Kx2K بهره می‌برد و به لطف حافظه‌ی ذخیره‌ سازی SSD با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت قادر است تا ۴۵ دقیقه فیلم را در خود ذخیره کند. این دوربین برای ساخت ویدیوهای واقعیت مجازی و ساخت بازی‌ها و دیگر محتوای مناسب این فناوری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نوکیا به همراه این دوربین یک داک ۱۵۰۰ دلاری را نیز معرفی کرده است.

زومیت