اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سامسونگ به دلیل نقض پتنت ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند

۲۰۱۲ شماره اطلاع نامه : سامسونگ به دلیل نقض پتنت ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ سامسونگ به دلیل نقض پتنت ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سامسونگ به دلیل نقض پتنت ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند

سامسونگ به دلیل نقض پتنت ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند

اپل و سامسونگ مدت زمان زیادی است که بر سر نقض پتنت متعلق به اپل مشغول نزاع هستند. در دادگاه اولیه سامسونگ محکوم به پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار شد و تجدید نظر خواهی سامسونگ در ماه گذشته نیز رد شد و حالا باید سامسونگ ۵۴۸ میلیون دلار به عنوان خسارت به اپل پرداخت کند.

اپل و سامسونگ مدت‌ها است که بر سر نقض پتنت از طرف سامسونگ با یکدیگر اختلاف دارند. دادگاه اولیه ابتدا سامسونگ را به پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار محکوم کرد. ماه گذشته سامسونگ درخواست تجدید نظر برای حکم صادر شده را ارائه کرد که با مخالفت دادگاه فدرال روبرو شد. سامسونگ منتظر دریافت صورتحساب اولیه تا اواخر هفته‌ی جاری است و این مبلغ را تا روز ۱۴ دسامبر پرداخت خواهد کرد.

اما نکته‌ی جالب در این بین عدم نا امیدی سامسونگ است. این شرکت همچنان مراحل قانونی را برای تبرئه کردن خود طی خواهد کرد و اگر بتواند نظر دادگاه را به سمت خود برگرداند می‌تواند مبلغ پرداختی خود به اپل را به علاوه‌ی هزینه‌های دادرسی پس بگیرد. این شکایت ۵ سال است که ادامه دارد و حالا به نظر می‌رسد با پرداخت جریمه توسط سامسونگ به نقظه‌ی پایان نزدیک شده است.

زومیت