اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اپل و گوگل در صدر نوآورترین کمپانی‌های سال 2015

۲۰۱۴ شماره اطلاع نامه : اپل و گوگل در صدر نوآورترین کمپانی‌های سال 2015 ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ اپل و گوگل در صدر نوآورترین کمپانی‌های سال 2015 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اپل و گوگل در صدر نوآورترین کمپانی‌های سال 2015

اپل و گوگل در صدر نوآورترین کمپانی‌های سال 2015

مطمئناً یکی از ویژگی‌های اصلی که کسب‌ و‌ کار را در بازار رقابت نگه می‌دارد و می‌تواند کمپانی‌ها را پرچم‌دار بازار کند، نوآوری است. پس بد نیست با هم نگاهی به فهرستی از نوآورترین کمپانی‌های سال میلادی جاری داشته باشیم.

هر ساله Boston Consulting Group لیستی از کمپانی‌هایی که بیشترین نوآوری را داشته‌اند (خلاق‌ترین و نوآورانه‌ترین شرکت‌ها) را منتشر می‌کند که بر اساس لیست امسال آن‌ها، اپل و گوگل در صدر جدول قرار دارند. البته اوایل سال جاری میلادی آی‌بی‌ام و سامسونگ رتبه‌های اول را از نظر ثبت پتنت‌ از آن خود کرده بودند. حال بر اساس جدیدترین لیست، اپل در رده‌ی اول، گوگل در رده‌ی دوم و تسلا نیز در رتبه‌ی سوم قرار دارد. مایکروسافت و سامسونگ نیز به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را از آن خود کرده‌اند.

در ادامه‌ی لیست نیز تویوتا، BMW, Gilead Sciences, Amazon و Daimler occupy در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همان طور که می‌دانید سامسونگ سال گذشته در رتبه‌ی سوم قرار داشت اما حال پس از تسلا و مایکروسافت، در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. شرکت تسلا با ارائه‌ی قابلیت‌ خودروهای خودران، امسال نوآوری بزرگی را رقم زده است. اگر چه اپل امسال، یازدهمین سال متوالی است که رتبه‌های برتر نوآورترین کمپانی‌ها را کسب می‌کند و گوگل نیز برای دومین سال متوالی در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

زومیت