اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

بازار به سمت تبلت‌های هیبریدی با کیبورد جداشدنی سوق پیدا می کند

۲۰۱۸ شماره اطلاع نامه : بازار به سمت تبلت‌های هیبریدی با کیبورد جداشدنی سوق پیدا می کند ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ بازار به سمت تبلت‌های هیبریدی با کیبورد جداشدنی سوق پیدا می کند تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات بازار به سمت تبلت‌های هیبریدی با کیبورد جداشدنی سوق پیدا می کند

بازار به سمت تبلت‌های هیبریدی با کیبورد جداشدنی سوق پیدا می کند

پس از ظهور تبلت‌ها از سال ۲۰۰۹ میلادی، لپ‌تاپ‌ها تا حدودی پشت ابر‌های بی توجهی کاربران ماندند، اما این روزها شاهد آن هستیم که با کاهش فروش تبلت‌ها که به نوعی حاصل اشباع بازار و ظهور فبلت‌ها است، تولید کنندگان به سراغ تولید تبلت‌هایی با بهره‌گیری از کیبوردهای جدا شدنی رفته‌اند. پیش‌بینی IDC نیز گویای این موضوع است که در آینده‌ی نزدیک این محصولات با استقبال کاربران روبرو خواهد شد.

پیش از آنکه استیو جابز در سال ۲۰۰۹ میلادی پرده از تبلت اپل بردارد، بسیاری از کاربران به سراغ نت‌بوک‌ها رفته و از این محصولات استقبال کردند. این محصولات بسیاری از خواسته‌های کاربران را رفع می‌کردند و قادر بودند تا نیاز کاربران را برای وب گردی و سایر کارهای ابتدایی که با رایانه‌ها انجام می‌شود، برآورده کنند. پس از آنکه اپل در سال ۲۰۰۹ آیپد را روانه‌ی بازار کرد، بسیاری از تولید کنندگان به سراغ تولید این گجت نو پا رفتند. در این مرحله نیاز برای خرید نت‌بوک‌ها و لپ‌تاپ‌ها بسیار کاهش یافت. البته گوگل با معرفی کروم بوک‌ها خلا موجود در بازار را برای نت‌بوک‌های ارزان قیمت پر کرد و بخشی از بازار را مخصوصا در حوزه‌ی آموزش در اختیار گرفت.

حال متخصصان و تحلیل‌گران در IDC پیش بینی کرده‌اند که بازار در سال‌های آینده به سمت تبلت‌هایی با قابلیت اتصال به کیبوردهای جدا شدنی سوق پیدا می‌کند. گمانه‌ها حکایت از این دارد که تبلت‌های هیبریدی ویندوزی در سال‌های آینده جای تبلت‌های اندرویدی را خواهند گرفت، هر چند وضعیت برای محصولات مبتنی بر iOS همچنان مثل گذشته باقی خواهد ماند. از جمله‌ی بارزترین نشانه‌هایی که می‌توان از آن به عنوان شاهدی برای این پیش‌بینی مطرح کرد، معرفی محصولاتی نظیر پیکسل سی از جانب گوگل، آیپد پرو از جانب اپل و موفقیت سری محصولات سرفیس مایکروسافت است.

زومیت