اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

موزیلا برخی تبلیغات را از فایرفاکس حذف می‌کند

۲۰۲۰ شماره اطلاع نامه : موزیلا برخی تبلیغات را از فایرفاکس حذف می‌کند ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ موزیلا برخی تبلیغات را از فایرفاکس حذف می‌کند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات موزیلا برخی تبلیغات را از فایرفاکس حذف می‌کند

موزیلا برخی تبلیغات را از فایرفاکس حذف می‌کند

موزیلا به شدت در حال اجرای تصمیماتی برای رشد بیشتر در دنیای فناوری است. پیش از این اعلام شد که این شرکت پس از اتمام قراردادش با گوگل، همکاری جدیدی را با یاهو آغاز کرده و حالا خبرهایی از حذف برخی تبلیغات در فایرفاکس به گوش می‌رسد.

اگر جزو کاربران مرورگر اینترنتی فایرفاکس هستید این شرکت خبرهای جدیدی برای شما دارد. موزیلا تصمیم گرفته تا تبلیغات را از کاشی‌هایی که هنگام باز شدن تب جدید نمایش داده می‌شوند، حذف کند. موزیلا اعلام کرده که این اقدام در راستای بازخوردهایی است که از کاربران خود دریافت کرده است. موزیلا تصمیم گرفته تا از فضای خالی ایجاد شده در راستای مطالب مرتبط با نیاز کاربر بهره بگیرد ولی این اتفاق یک شبه رخ نمی‌دهد.

دارن هرمان- معاون خدمات محتوای موزیلا اعلام کرده که این شرکت به تعهدات خود در قبال شرکای تبلیغاتی پایبند است ولی طی ماه‌های آینده تبلیغات این چنینی را از فایرفاکس حذف خواهد کرد: "تبلیغ در فایرفاکس تجارت خوبی محسوب می‌شود ولی  تجارت خوبی در زمان فعلی برای ما محسوب نمی‌شود. ما معتقدیم اکوسیستم تبلیغات باید به نحو بهتری عمل کند. آزمایشات ما نشان می‌دهد که تبلیغات می‌تواند به شکل موثرتری انجام شود."

اما هنوز نمی‌توانیم حدس بزنیم که شیوه جدید تبلیغات مورد نظر دارن هرمان چیست. موزیلا که پیش از این قرارداد تجاری خود با گوگل را تمدید نکرده و به سراغ یاهو رفته بود، حالا خبر از تغییرات در بخش تبلیغاتش می‌هد. زمان میزان درستی تصمیمات مدیران این شرکت را نشان خواهد داد.

زومیت