اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک GTX 970 Twin Turbo گیگابایت برای گیمرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند

۲۰۲۱ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک GTX 970 Twin Turbo گیگابایت برای گیمرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ کارت گرافیک GTX 970 Twin Turbo گیگابایت برای گیمرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک GTX 970 Twin Turbo گیگابایت برای گیمرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند

کارت گرافیک GTX 970 Twin Turbo گیگابایت برای گیمرهایی که می‌خواهند متفاوت باشند

علی‎رغم اینکه بیش از یک سال از عرضه کارت‌های گرافیک مبتنی بر پردازنده گرافیکی Geforce GTX 970 می‌گذرد، اما هنوز هم جزو پر فروش‌ترین‌ها هستند و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها، انویدیا قصد بازنشسته کردن آن را داشته باشد. کمپانی تایوانی گیگابایت از یک کارت گرافیک دیگر با طراحی اختصاصی و مبتنی بر پردازنده گرافیکی GTX 970 پرده برداشت که برای علاقمندان به طراحی‌های منحصر به فرد طراحی شده است.

کارت گرافیک GeForce GTX 970 Twin-Turbo، دارای راهکار خنک سازی اختصاصی از نوع دمنده می باشد که هوای داخل کیس را از حرارت گیر کارت عبور داده و با خنک سازی اجزای کارت، هوای گرم را از قسمت پنل ورودی/حروجی به بیرون از کیس هدایت می کند. این راهکار تا 24 درصد نسبت به طراحی مرجع گردش هوای بیشتر و تا 29 درصد خنک تر است. طراحی انحصاری این کارت، آن را به گزینه بسیاری مناسبی برای پیکبرندی SLI تبدیل می کند.

بر خلاف نام آن، GTX 970 Twin-Turbo تنها دارای یک فن دمنده می باشد اما به گفته خود گیگابایت، این راهکار خنک سازی آن را به Twin-Turbo (توربو دو قلو) تبدیل می کند، چرا که فن دمنده هوا را از دو طرف به داخل محفظه خنک کننده می دمد. مکش هوا از دو طرف دمنده به لطف برد PCB کوتاه تر نسبت به مدل مرجع ممکن شده است.

این کارت دارای همان فرکانس پایه هسته 1051 مگاهرتز و حداکثر فرکانس بوست به 1178 مگاهرتز مدل مرجع است. فرکانس حافظه نیز همان مقدار مرجع و 7010 مگاهرتز است. توان مورد نیاز این کارت از طریق یک کانکتور 8 پینی PCIe تامین می شود و درگاه های خروجی از سه DisplayPort 1.2، یک HDMI 2.0 و یک dual-link DVI تشکیل شده است. قیمت این کارت هنوز اعلام نشده است.

شهر سخت افزار