اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

EVGA GTX 970 HYBRID GAMING معجزه آب در گیمینگ

۲۰۲۶ شماره اطلاع نامه : EVGA GTX 970 HYBRID GAMING معجزه آب در گیمینگ ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ EVGA GTX 970 HYBRID GAMING معجزه آب در گیمینگ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات EVGA GTX 970 HYBRID GAMING معجزه آب در گیمینگ

EVGA GTX 970 HYBRID GAMING معجزه آب در گیمینگ

طی چند سال اخیر خنک کننده‌های آبی یا وا‌تر کولر برای کارت‌های گرافیک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به دلیل برتری‌هایی که نسبت به خنک کننده های بادی دارند، روز به روز در حال کسب محبوبیت بیشتری میان گیمرها هستند. در گذشته خنک کننده‌های کلوز لوپ تنها در کارت‌های بسیار گران قیمت قابل دست یابی بودند اما اکنون با کارت‌های معمولی نیز در دسترس هستند. در تازه‌ترین آن‌ها، EVGA گونه جدیدی از کارت گرافیک GTX 970 را با خنک کننده هیبریدی معرفی کرده است.

EVGA GeForce GTX 970 Hybrid گونه جدیدی از کارت GTX 970 SC است که اکنون به خنک کننده مایع کلوز لوپ هیبریدی تجهیز شده است. EVGA تا کنون چندین کارت مبتنی بر پردازنده گرافیکی GTX 970 را با فرکانس‌های مختلفی عرضه کرده اما برای این کارت سراغ ضعیف‌ترین آن‌ها رفته است. با اینکه فرکانس پیش فرض این کارت از دیگر کارت‌های همین کمپانی پایین‌تر است، اما به دلیل بکارگیری خنک کننده قدرتمند، پتانسیل اورکلاکینگ خوبی داشته و خود گیمر می‌تواند آن را اورکلاک کند. به گفته EVGA، این راهکار خنک سازی هیبریدی، دمای کارت را 40 درجه سانتی گراد نسبت به خنک کننده مدل مرجع، پایین‌تر نگه می‌دارد. فرکانس پایه هسته این کارت 1140 مگاهرتز است که در حالت بوست حداکثر به 1279 مگاهرتز می‌رسد. این کارت 60 دلار از مدل‌های اختصاصی GTX 970 گران تر و 399 دلار قیمت دارد.

شهر سخت افزار