اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

بازگشت ویجت ها به ویندوز با آپدیت Redstone ویندوز 10

۲۰۳۴ شماره اطلاع نامه : بازگشت ویجت ها به ویندوز با آپدیت Redstone ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ بازگشت ویجت ها به ویندوز با آپدیت Redstone ویندوز 10 نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات بازگشت ویجت ها به ویندوز با آپدیت Redstone ویندوز 10

بازگشت ویجت ها به ویندوز با آپدیت Redstone ویندوز 10

دومین بروزرسانی بزرگ ویندوز 10 که با کد Redstone شناخته می‌شود، با تغییرات و بهبودهای چشمگیری برای دستار صوتی ویندوز، Cortana و دسکتاپ همراه خواهد بود. طبق گزارشی جدید، مایکروسافت بر روی قابلیتی مشابه ویجت‌ها در ویندوز 7 کار می‌کند.

به گفته وب سایت The Verge و به نقل از منابعی که نامی از آن‌ها برده نشده، مایکروسافت در نظر دارد تا پویایی بیشتری به Cortana ببخشد و در بخش‌های بیشتری از سیستم عامل در دسترس باشد. در حال حاضر Cortana تنها از طریق نوار وظیفه و یا فرمان صوتی «Hey Cortana» در دسترس است اما با بروزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10، این قابلیت در بخش‌های مختلف ویندوز قابل دسترسی و بهره گیری خواهد بود.

با بروزرسانی Redstone ویندوز 10، مایکروسافت قابلیت جدیدی را به منظور بهبود تجربه کاربران از دسکتاپ ارائه می‌کند. این قابلیت امکان استفاده از اپلیکیشن‌ها به صورت ویجت را فراهم می‌کند. با این تغییر شما قادر خواهید بود تا اپلیکیشن‌های معمولی تحت store را نظیر weather، به دسکتاپ سنجاق کنید تا عملکرد آن به ویجت تغییر پیدا کند. مطمئناً این تغییر باعث موفقیت بیشتر اپلیکیشن‌های تحت Redstone خواهد شد، چرا که قابلیت ویجت، هم اکنون یکی از پر تقاضا‌ ترین قابلیت‌ها میان کاربران ویندوز 10 است.

آنچه که گفته شد در حال حاضر شایعه‌ای بیش نیست و بعید هم به نظر می‌رسد که این قابلیت‌ها در اولین بیلدهای پیش نمایش Redstone وجود داشته باشند اما به احتمال زیاد، سرانجام آن‌ها را در بیلدهای پیش نمایش شاهد خواهیم بود. به گفته منابع مختلف، دومین بروزرسانی بزرگ ویندوز 10 با کد Redstone در تابستان سال میلادی پیش رو برای کلیه کاربران این سیستم عامل ارائه می‌شود.

شهر سخت افزار