اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پلی‎استیشن 4 جیلبریک شد

۲۰۴۲ شماره اطلاع نامه : پلی‎استیشن 4 جیلبریک شد ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ پلی‎استیشن 4 جیلبریک شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پلی‎استیشن 4 جیلبریک شد

پلی‎استیشن 4 جیلبریک شد

یک هکر که خود را CTurt می‌نامد، مدعی است موفق شده کنسول بازی پلی استیشن 4 را به طور کامل جیل بریک کند. این هکر از اکسپلویت پیش‌تر شناخته شده‌ای برای بارگذاری برنامه‌ها بهره گرفته است. با این موفقیت، احتمالاً به زودی بتوان بر خلاف میل سونی، برنامه‌های غیر رسمی و بازی‌های غیر اورجینال را اجرا کرد.

CTurt در صفحه تویتر خود آورده است که در حال حاضر، این اکسپلویت تنها بر روی نگارش 1.76 قابل استفاده است اما می‌توان آن را در جدید‌ترین firmware‌ ها نیز به خدمت گرفت. انتظار می‌رود که CTurt و دیگر هکر‌ها دست به ساخت firmware‌ های غیر رسمی بزنند که به آسانی بر روی این کنسول قابل بارگذاری باشد. از این رو اکسپلویت مورد بحث می‌تواند برای اجرای بازی‌های غیر اورجینال نیز مورد استفاده قرار گیرد. بدون شک سونی نسبت به این موفقیت هکر‌ها خرسند نخواهد بود و با بروزرسانی‌های آتی، می‌کوشد تا آسیب پذیری‌ها را برطرف کند. این احتمال نیز وجود دارد که سونی این مسئله را به دادگاه بکاشند تا کاربران را از جیل بریک پلی استیشن 4 منع کند.

شهر سخت افزار