اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

پر طرفدار‌ترین آنتی ویروس‌های دنیا مشخص شدند

۲۰۴۷ شماره اطلاع نامه : پر طرفدار‌ترین آنتی ویروس‌های دنیا مشخص شدند ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ پر طرفدار‌ترین آنتی ویروس‌های دنیا مشخص شدند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات پر طرفدار‌ترین آنتی ویروس‌های دنیا مشخص شدند

پر طرفدار‌ترین آنتی ویروس‌های دنیا مشخص شدند

آیا می‌دانید کدام آنتی ویروس‌ها جزو محبوب‌ترین‌ها هستند؟ این چیزی است که در نوشتار پیش رو آن را بررسی می کنیم. شرکت OPSWAT در پایان هر فصل گزارشی از بازار آنتی ویروس‌ها و سهم آن‌ها را منتشر می‌کند. همانند چند سال اخیر، یک بار دیگر آنتی ویروس Security Essentials مایکروسافت در صدر لیست محبوب ترین ها قرار گرفته است.

طبق جدید‌ترین گزارش که در پایان ماه میلادی نوامبر تهیه گردیده، محصولات امنیتی مایکروسافت 15.9 درصد بازار را در دست دارند. به ترتیب Avast با 15 درصد، Malwarebytes با 11.6 درصد، ESET با 7.1 درصد و Symantec با 6.1 درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. در ادامه لیست 10 آنتی ویروس محبوب، AVG با 5 درصد، Avira با 4.3 درصد، Kaspersky با 4.2 درصد و Panda Security با 3.6 درصد قرار دارند. اگر در مورد سهم Windows Defender کنجکاو شده‌اید، باید بگوییم که این محصول در نظر گرفته نشده است، احتمالاً نادیده گرفتن این محصول به دلیل نصب پیش فرض با ویندوز است. کلیه اطلاعات مورد اشاره مبتنی بر آمار آنتی ویروس‌های فعلی بازار می‎باشند.

OPSWAT در گزارش خود آورده است از مجموع تمامی کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز که مورد بررسی قرار گرفته اند، 71.5 درصد به آنتی ویروس مجهز بوده‌اند. این مقدار در کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل مک تنها 57.2 درصد بوده است. جالب‌تر آنکه طبق یافته‌های OPSWAT، از مجموع تمامی دستگاه‌های ویندوزی، 2.7 درصد به بدافزارهای مقیم سیستم آلوده بوده و آنتی ویروس‌ها به صورت خودکار قادر به پاکسازی آن‌ها نبوده‌اند. آنچه که در این گزارش جلب توجه می کند، محبوبیت آنتی ویروس های رایگان است. در نظر داشته باشید که آنتی ویروس پیش فرض ویندوز (Windows Defender) نادیده گرفته شده است و آنتی ویروس Security Essentials مایکروسافت باید از سوی خود کاربر نصب شود.

شهر سخت افزار