اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گیگابایت GTX 980 Ti را به کولر WindForce 3X مجهز کرد

۲۰۵۰ شماره اطلاع نامه : گیگابایت GTX 980 Ti را به کولر WindForce 3X مجهز کرد ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ گیگابایت GTX 980 Ti را به کولر WindForce 3X مجهز کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گیگابایت GTX 980 Ti را به کولر WindForce 3X مجهز کرد

گیگابایت GTX 980 Ti را به کولر WindForce 3X مجهز کرد

با اینکه مدت زیادی از معرفی پردازنده گرافیکی GeForce GTX 980 Ti می‌گذرد و ده‌ها کارت گرافیک مبتنی بر آن تا کنون روانه بازار شده‌اند، اما هیچ چیز شرکت‌های سازنده را از ارائه محصولات جدید باز نمی‌دارد. پس از عرضه کارت بسیار موفق GTX 980 Ti G1 GAMING که به اعتقاد بسیاری از گیمر‌ها و خوره‌های سخت افزار، یک شاهکار به تمام معنا است، گیگابایت یک بار دیگر سراغ راهکار خنک سازی پر آوازه WindForce 3X رفته و محصول جدیدی را برای علاقمندان معرفی کرده است.

در دل این کارت هیولایی نسل دوم معماری ماکسول جای گرفته و در کنار فناوری‌های انحصاری گیگابایت، بهترین تجربه گیمینگ در وضوح 4K را خلق می‌کند. با دستچین بهترین تراشه و قدرت خنک سازی 600 واتی خنک کننده WINDFORCE 3X و فناوری انحصاری Flex، کارت گرافیک G1 Gaming‌‌ همان چیزی است که گیمر‌ها به دنبال آن هستند. خنک سازی بی‌صدا، قدرت اورکلاکینگ مهارناپذیر و اجرای بازی‌ها در سطحی که هرگز تجربه نشده است.

خنک کننده WINDFORCE 3X با برخورداری از مهار توان حرارتی 600 وات، می‌تواند هر یک از اجزای کارت را در دمایی خنک و البته در اوج سکوت نگه دارد. چنین قابلیت خنک سازی بی‌نظیری، پتانسیل لجام گسیخته‌ای را برای اورکلاکینگ مهیا می‌کند. سیستم خنک سازی WINDFORCE 3X با برخورداری از سه فن و چینش مثلثی فن‌ها، چندین لوله ناقل حرارت و رادیاتوری بزرگ، دفع حرارت برتری را ارائه می‌کند و توانایی مهار توان حرارتی تا 600 وات را دارد که بسیار فرا‌تر از نیاز واقعی GTX 980 Ti است.

این توان فرا‌تر از نیاز به خنک‌تر بودن کارت و توان بالا برای اورکلاکینگ منجر می‌شود. از آنجایی که این کارت به طور ویژه‌ای برای اورکلاکینگ ساخته شده، خبری از اورکلاک از پیش اعمال شده نیست و باید خودتان دست به کار شده و حداکثر کارایی ممکن را‌‌ رها سازید. فرکانس پایه هسته 1000 مگاهرتز است که در حالت بوست به 1075 مگاهرتز می‌رسد. توان مورد نیاز این کارت از طریق یک جفت کانکتور 8 پینی تامین می‌شود و به منبع تغذیه‌ای با حداقل توان خروجی 600 وات نیاز دارد.

شهر سخت افزار