اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ابتکار MSI برای حفاظت از پردازنده‌های Skylake در برابر خم شدن

۲۰۵۵ شماره اطلاع نامه : ابتکار MSI برای حفاظت از پردازنده‌های Skylake در برابر خم شدن ۱۳۹۴/۰۹/۲۷ ابتکار MSI برای حفاظت از پردازنده‌های Skylake در برابر خم شدن فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ابتکار MSI برای حفاظت از پردازنده‌های Skylake در برابر خم شدن

ابتکار MSI برای حفاظت از پردازنده‌های Skylake در برابر خم شدن

به دلیل نازک شدن ضخامت برد پردازنده‌های Skylake، این پردازنده‎ها به آسانی بر اثر وزن برخی خنک کننده‌ها، خم می‌شوند که به آسیب دائمی منجر می‌شود. ابتدا تصور می‌شد که این مشکل بر اثر ناسازگاری برخی خنک کننده باشد اما بعدا مشخص شد که دلیل اصلی، ضعف طراحی خود پردازنده‏‎ها است. اکنون کمپانی MSI که به خوبی میان علاقمندان به سخت افزار و گیمینگ شناخته شده است، ابزار ویژه‌ای را برای محافظت از پردازنده‌های Skylake معرفی کرده است.

این ابزار ویژه که CPU GUARD 1151 نام دارد، مانع از وارد آمدن فشار ناشی از خنک کننده‌های سنگین وزن بر سطح پردازنده‌ شود. CPU GUARD 1151 با کلیه پردازنده‌های سوکت LGA 1151، متشکل از Xeon E3 v5 ،Core ،Pentium و Celeron سازگاری کامل دارد و هیچ اخلالی در کارکرد سوکت مادربرد ایجاد نمی‌کند. افزون بر حفاظت از پردازنده و سوکت مادربرد در برابر خم شدگی، ابزار CPU GUARD 1151 می‌تواند برای کسانی که قصد delid پردازنده‌های Skylake را دارند هم بسیار مفید باشد. با بکارگیری این ابزار، پس از اعمال خمیر رسانای حرارت و نصب مجدد IHS، دیگری نگرانی نسبت به احتمال آسیب دیدن پردازنده وجود نخواهد داشت، چرا که CPU GUARD 1151 فشار اضافی را دفع و از پردازنده در برابر فشار عمودی بیش از حد، محافظت می‌کند. هنوز مشخص نیست که این ابزار به صورت جداگانه روانه بازار شود.

شهر سخت افزار