اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Sapphire R9 Fury NITRO، مبارزی قدرتمند در خدمت حرفه‌ای‌ها

۲۰۵۶ شماره اطلاع نامه : Sapphire R9 Fury NITRO، مبارزی قدرتمند در خدمت حرفه‌ای‌ها ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ Sapphire R9 Fury NITRO، مبارزی قدرتمند در خدمت حرفه‌ای‌ها فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Sapphire R9 Fury NITRO، مبارزی قدرتمند در خدمت حرفه‌ای‌ها

Sapphire R9 Fury NITRO، مبارزی قدرتمند در خدمت حرفه‌ای‌ها

کمپانی Sapphire که میان علاقمندان به کارت‌های گرافیک مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی AMD جایگاه خاصی دارد، دومین کارت مبتنی بر Radeon R9 Fury خود را به نام به R9 Fury Nitro معرفی کرد. این کارت برای اجرای جدیدترین بازی های روز در وضوح 4K و در اوج سکوت طراحی شده است.

R9 Fury Nitro نسب به R9 Fury Tri-X طول کمتری دارد (30.7 سانتی متر) اما مقداری ارتفاع آن بیشتر و 12.5 سانتی متر است. همان طور که از نام آن پیدا است، این کارت مجهز به راهکار خنک سازی اختصاصی سری Nitro با سه فن و رادیاتور آلومینیومی بزرگ است. این کارت از پیش اورکلاک گشته و فرکانس خسته آن 1050 مگاهرتز است. با این حال فرکانس حافظه HBM دست نخورده باقی مانده و‌‌ همان پهنای باند 512 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند.

AMD Radeon R9 Fury مبتنی بر‌‌ همان تراشه Fiji بکار رفته در Fury X است که از 64 واحد پردازشی آن، 56 واحد فعال است. این پردازنده گرافیکی دارای 3584 واحد سایه زنی یا پردازنده جریانی است که این مقدار در Fury X دست نخورده و 4096 واحد است. به رغم اینکه تراشه Fury نمونه تقلیل یافته‌ای از Fury X است، این تراشه نیز دارای 4 گیگابایت حافظه HBM با فرکانس موثر 1000 هرتز می‌باشد که پهنای باند حافظه‌ای معادل 512 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند. از آنجایی که بکارگیری حافظه HBM به کاهش اندازه برد PCB منجر می شود، این کارت نیز برد کوچکی دارد که طول خنک کننده بیشتر از آن است.

شهر سخت افزار