اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

آشایی با کولر قدرتمند Thermalright Macho Direct

۲۰۶۲ شماره اطلاع نامه : آشایی با کولر قدرتمند Thermalright Macho Direct ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ آشایی با کولر قدرتمند Thermalright Macho Direct کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات آشایی با کولر قدرتمند Thermalright Macho Direct

آشایی با کولر قدرتمند Thermalright Macho Direct

تا کنون Thermalright چندین خنک کننده بادی (ایر) از سری Macho را عرضه که همگی با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده‌اند. اکنون این کمپانی در ادامه سری Macho، اولین خنک کننده با فناوری Heatpipe Direct Touch را با لوله‌های ناقل حرارت در تماس مستقیم با سطح پردازنده معرفی کرده است. این خنک کننده برای کاربرانی طراحی شده که خواهان یک خنک کننده قدرتمند اما مقرون به صرفه برای پردازنده های امروزی هستند.

با جدید‌ترین کولر این سری، طرح موفق بکارگیری حرارت گیر قدرتمند یک بار دیگر به خدمت گرفته شده است و همانند دیگر مدل‌های پیشین، به منظور عدم تداخل با ماژول‌های حافظه رم، Thermalright طراحی مشهور خود را بکار گرفته است. خنک کننده Macho Direct همچنین از طراحی ویژه‌ای برای شبکه رادیاتور با هدف کمترین مقاومت در برابر فشار هوا برخوردار است که امکان خنک سازی بهینه‌تر علی‎رغم چرخش فن‌ها با سرعت پایین را فراهم می‌کند. این رادیاتور همچنین دارای شبکه ویژه‌ای به منظور ایجاد بهترین گردش هوای ممکن است. قابلیت اصلی Macho Direct، طراحی ویژه و لوله‌های ناقل حرارت شبهه مقعر است که امکان دفع بسیار موثر هوا از پردازنده را ممکن می‌کند.

طراحی لوله‌های ناقل حرارت این کولر که پتنت آن نیز به ثبت رسیده، آن را به انتخابی بر‌تر میان کولرهای با لوله ناقل در تماس مستقیم با سطح پردازنده (HDT) تبدیل می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌های قابل توجه Macho Direct، نیاز به ارتفاع کمتر برای نصب است. این کولر نسبت به Macho Rev.Bا 4 میلی متر ارتفاع کمتری داشته و در کیس‌های بیشتری قابل نصب است. همزمان وزن این کولر با احتساب فن 820 گرم است که باز هم پیشرفت قابل توجی را نسبت به دیگر مدل های پیشین این سری نشان می‌دهد. این کولر دارای یک عدد فن PWMاTY 140 Black است. سرعت این فن از 300 دور در دقیقه تا 1300 دور در دقیقه متغیر است و نویز بسیار کم 15 تا 21 دسیبل، شنیدن صدای آن را بسیار دشوار می‌کند، از این رو شما یک خنک کننده قدرتمند و بی‌صدا را مقابل خود دارید.

شهر سخت افزار