اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی مادربرد E3 Pro Gaming V5 ایسوس

۲۰۷۱ شماره اطلاع نامه : معرفی مادربرد E3 Pro Gaming V5 ایسوس ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ معرفی مادربرد E3 Pro Gaming V5 ایسوس فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی مادربرد E3 Pro Gaming V5 ایسوس

معرفی مادربرد E3 Pro Gaming V5 ایسوس

آیا تا کنون با خود اندیشیده‌اید که پردازنده‌های قدرتمند مخصوص سرور Xeon E3-1200 v5 را در سیستم‌های گیمینگ به خدمت بگیرید؟ اگر شما هم به کار فکر می‌کنید، دیگر محدودیت خاصی وجود ندارد و برای اولین بار در دنیا، کمپانی ایسوس یک مادربرد مخصوص گیمینگ مبتنی بر چیپ‎ست C232 Express را معرفی کرده است. با مادربرد ASUS E3 Pro Gaming V5، می‌توانید از قدرتمند‌ ترین پردازنده‌های دنیا در گیمینگ بهره بگیرید.

استفاده از پردازنده‌های Xeon در سیستم‌های گیمینگ ایده جدیدی نیست اما همواره یک مشکل اساسی بر سر راه آن وجود داشته و آن قیمت بسیار بالا است. احتمالاً اکنون می‌پرسید پس چرا ایسوس چنین تصیمی گرفته است؟ به گفته این کمپانی، مادربردهای مبتنی بر چیپ‎ست C232، موازه میان قیمت و کارایی پتلفرم‌های مخصوص سرور را تغییر خواهند داد. برای نمونه یک پردازنده Xeon E3 v5 می‌تواند کارایی هم سطح با پردازنده‌های Core i7 را با قیمت پردازنده‌های Core i5 ارائه کند.

این مادربرد با برخورداری از 4 شکاف حافظه رم، حداکثر می‌تواند از 64 گیگابایت حافظه رم DDR4 با فرکانس 2133 مگاهرتز در کنار پیکربندی XMP پشتیبانی کند. شکاف‌های توسعه این مادربرد مخصوص گیمینگ متشکل از یک PCIe 3.0/2.0 x16، یک PCIe 3. 0/2. 0 x16 (با پهنای باند X4)، دو PCIe 3.0/2.0 x1 و دو PCI است. به عنوان یک مادربرد گیمینگ، E3 Pro Gaming V5 از پیکبرندی چهارگانه CrossFireX پشتیبانی می‌کند.

این مادربرد دارای کلیه قابلیت‌های امروزی نظیر درگاه USB 3.1، درگاه SATA 6Gbps، درگاه شبکه مبتنی بر کنترلر ساخت اینتل و دیگر قابلیت‌ها و امکانات معمولی است که در مادربردهای گیمینگ یافت می‌شود. از دیگر قابلیت‌های قابل توجه این مادربرد، سیستم صوتی 8 کاناله SupremeFX است. این مادربرد هیجان انگیز هم اکنون با قیمت کمتر از 120 پوند، در انگلستان در دسترس است.

شهر سخت افزار