اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بازی‌های سه بعدی می‌توانند به صورت موثری حافظه کاربران خود را تقویت کنند

۲۰۷۷ شماره اطلاع نامه : بازی‌های سه بعدی می‌توانند به صورت موثری حافظه کاربران خود را تقویت کنند ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ بازی‌های سه بعدی می‌توانند به صورت موثری حافظه کاربران خود را تقویت کنند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بازی‌های سه بعدی می‌توانند به صورت موثری حافظه کاربران خود را تقویت کنند

بازی‌های سه بعدی می‌توانند به صورت موثری حافظه کاربران خود را تقویت کنند

تا کنون بحث ها و استدلال های گوناگونی در مورد اینکه بازی های ویدیویی برای کاربران مفید هستند یا مضر منتشر شده است. تعدادی از کارشناسان معتقدند که بازی های ویدئویی خشن می تواند موجب بروز رفتارهای پر خشونت شود و تعدادی دیگر فکر می کنند که بازی ها می توانند موجب رشد ذهنی شوند. با این حال، جدیدترین مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که بازی های ویدیویی می تواند موجب تقویت حافظه شود.

بنا به اطلاعات منتشر شده توسط روانشناسان دانشگاه کالیفرنیا، انجام بازی های ویدیویی می تواند موجب شود که حافظه کاربران تا حد زیادی تقویت شود. این مطالعات نشان می دهد که تنها بازی های سه بعدی می توانند موجب این ارتقا و رشد شوند. مطالعه این روانشناسان در ماه های گذشته بر روی دو گروه مختلف از کاربران معطوف بوده است و در حالی که گروهی از افراد به انجام بازی های دو بعدی مثل Angry Birds مشغول بوده اند گروهی دیگر با بازی Super Mario 3D World سرگرم شده اند.

با توجه به نتایج بدست آمده از این مطالعه، به نظر می رسد که آن دسته از افرادی که به بازی های سه بعدی مشغول بوده اند در مقایسه با گروه دیگر در آزمایش های مربوط به فراگیری اطلاعات و یادآوری آنها به نتایج بهتری دست یافته اند. این گروه از محققان در مورد این نتایج بدست آمده این طور توضیح می دهند: "در درجه اول بازی های سه بعدی ویژگی هایی دارد که در بازی های دو بعدی مشاهده نمی شود. این بازی ها دارای جزییات فضایی بیشتری هستند که می تواند توسط کاربران مورد بررسی قرار بگیرد. از سویی دیگر این بازی ها به دلیل پیچیدگی های مختلف، اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد." این گروه از روانشناسان معتقدند که بازی های سه بعدی می تواند برای کسانی که از ضعف حافظه رنج می برند درمان مناسبی باشد.

شهر سخت افزار