اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین هاور برد واقعی دنیا به تولید انبوه رسید

۲۰۷۹ شماره اطلاع نامه : اولین هاور برد واقعی دنیا به تولید انبوه رسید ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ اولین هاور برد واقعی دنیا به تولید انبوه رسید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین هاور برد واقعی دنیا به تولید انبوه رسید

اولین هاور برد واقعی دنیا به تولید انبوه رسید

سال 2016 در راه است و به نظر می‌رسد یکی از محصولاتی که همیشه پای ثابت بسیاری از فیلم های علمی تخیلی بوده است سرانجام در واقعیت نیز تولید شده و می توانید با پرداخت هزینه 20 هزار دلاری آن را خریداری کنید.

به تازگی شرکت امریکایی ARCA Space Corporation که در زمینه ساخت و تولید فناوری و تجهیزات هوانوردی فعالیت دارد اقدام به تولید اولین هاور بُرد واقعی دنیا در مقیاس تجاری نموده است که قیمت سرسام آور 19.900 دلاری هم برای آن پیش بینی شده است.

این برد که ArcaBoard نام گرفته است از 36 فَن پر قدرت الکتریکی در زیر تخته استفاده می کند که توانایی این را دارد می‌تواند تا 200 کیلوگرم-نیرو را ایجاد کند که آنقدر کافیست تا شما و یا هر انسان دیگری را به مدت 6 دقیقه بتواند روی هوا معلق نگه دارد. برای کنترل این بُرد هم می‌توانید از نرم افزار موبایلی که به صورت ویژه برای آن طراحی شده است استفاده کنید.

اما نکته ی جالب تأمین انرژی این هاور برد است که در حال حاضر از باتری هایی با قدرت 272 bhp (تقریباً برابر با 203 کیلو وات) استفاده می‌کند و برای شارژ شدن آن نیاز به 6 ساعت زمان دارید و اگر بخواهید این زمان را کمتر کنید باید 4500 دلار دیگر بپردازید تا به وسیله داکت شارژ مخصوص این هاوربرد موسوم به ArcaDock بتوانید در مدت 35 دقیقه هاور برد خود را شارژ کنید.

خب حال بیایید نگاهی به ظاهر این هاور برد بیندازیم. در نگاه اول شاید این هاور برد چندان به چشم شما زیبا نیاید. یک تخته صاف و بدون کوچک ترین تغییراتی در طراحی و ظاهر ارگونومیک آن، در واقع چیزی که تا به امروز در فیلم ها و یا خیالات خود داشته اید باید با این هاور برد بسیار تفاوت داشته باشد. در ویدئویی که از کارکرد این هاور برد هم منتشر شده چیزی که پوشانده شده این است که این صدای فن ها به هیچ عنوان مشخص نیست.

ولی با توجه به اینکه 36 فن با قدرت زیاد قرار است در کنار هم کار کنند، باید عملاً انتظار یک صدای بسیار زیاد از این هاور برد را داشته باشیم. مورد بعدی هم این است که عملاً حرکت افقی توسط این هاور برد به صورت قابل توجهی صورت نمی‌گیرد. خب اینکه این هاورد برد از زمین بلند شود به نفسه وظیفه آن است ولی ما نیاز داریم که روی هوا حرکت کنیم. پس باید این هاور برد حرکت کند و جلو و عقب برود. تصور کنید 6 دقیقه روی هوا ایستاده اید و حرکت هم نمیکنید، آیا این وسیله واقعاً به درد شما میخورد؟!

چندی پیش شرکت لکسوس اقدام به پخش ویدئویی در اینترنت کرد که نشان میداد این شرکت موفق به ساخت هاور بردی شده است که واقعاً کار می کند و هم ظاهر بسیار بهتری از ArcaBorad داشت و هم قابلیت و عملکرد آن هم بهتر بود و توسط آن می شد با سرعت مناسبی حرکت کرد. به هر حال به نظر می‌رسد تا به واقعیت رسیدن و عرضه ی محصولی که بتوان واقعا آن را هاور برد نامید مدت زمان زیادی زمان لازم است و فعلاً باید منتظر بمانیم تا هاور برد های واقعی از راه برسند.

شهر سخت افزار