اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

یورش چینی‌ها باعث کمبود کارت‌های گرافیک انویدیا شده است

۲۰۸۲ شماره اطلاع نامه : یورش چینی‌ها باعث کمبود کارت‌های گرافیک انویدیا شده است ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ یورش چینی‌ها باعث کمبود کارت‌های گرافیک انویدیا شده است فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات یورش چینی‌ها باعث کمبود کارت‌های گرافیک انویدیا شده است

یورش چینی‌ها باعث کمبود کارت‌های گرافیک انویدیا شده است

طبق گزارش‌ها، تقاضای بالا برای کارت‌های گرافیک رده بالای انویدیا در چین، باعث کمبود این کارت‌ها شده و هم زمان قیمت‌ها تا 15 درصد افزایش یافته است. پیشبینی می‌شود که کمبود کارت‌های انویدیا در پر جمعیت‌ترین کشور دنیا به نفع انویدیا، Asustek،Colorful و Galaxy تمام شود.

با اینکه کشور چین بزرگ‌ترین بازار مصرف کننده کارت گرافیک در دنیا است، اما به دلیل رواج هر چه بیشتر کافی نت‌ها و گیم نت‎ها، در سال 2015 نسبت به سال قبل، با کاهش فروش مواجه است. با این حال، میزان فروش در سال 2015، بهتر از برآوردهای قبلی است. در این کشور، به ترتیب Colorful، اGalaxy و Asustek پر فروش‌ترین تولید کنندگان کارت گرافیک هستند.

انتظار می‌رود که Palit Microsystems، بزرگ‌ترین تولید کننده کارت گرافیک در دنیا و صاحب برندهایی همچون Galaxy، تا پایان سال میلادی جاری، بیش از 8 میلیون کارت گرافیک به فروش برساند و موفق‌ترین تولید کننده کارت گرافیک در سال 2015 باشد. در جایگاه بعدی، کمپانی تایوانی ایسوس قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود چیزی بین 4.6 تا 4.8 میلیون کارت به فروش برساند. سرانجام برای هر دو کمپانی گیگابایت و MSI، فروش نزدیک به 3.2 میلیون کارت گرافیک برآورد می‌شود.

با اینکه اغلب تولید کنندگان کارت گرافیک در سال 2015 رشد قابل توجه‌ای را تجربه نمی‌کنند، اما به دلیل افزایش قیمت، انتظار می‌رود که درآمد آن‌ها حداقل 20 درصد افزایش پیدا کند. در این مدت Colorful، Asustek و Palit همگی درآمد بیشتری نسبت به سال 2014 داشته‌اند. انتظار می‌رود که MSI از رشدی نزدیک به 10 درصد در فروش لذت ببرد. در همین حال کاهش فروش نزیک به 10 درصد علی‎رغم درآمد بدون تغییر برای گیگابایت پیش بینی می‌شود.

شهر سخت افزار