اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

سهم ویندوز 10 مایکروسافت به ۱۰ درصد افزایش یافت

۲۱۰۰ شماره اطلاع نامه : سهم ویندوز 10 مایکروسافت به ۱۰ درصد افزایش یافت ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ سهم ویندوز 10 مایکروسافت به ۱۰ درصد افزایش یافت نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات سهم ویندوز 10 مایکروسافت به ۱۰ درصد افزایش یافت

سهم ویندوز 10 مایکروسافت به ۱۰ درصد افزایش یافت

مایکروسافت نسخه‌ نهایی سیستم عامل ویندوز ۱۰ را حدودا پنج ماه پیش منتشر کرد. حال گزارشی منتشر شده که سهم ویندوز ۱۰ را در میان سایر نسخه‌های ویندوز و همچنین سایر سیستم‌ عامل‌های موجود ۱۰ درصد عنوان کرده است.

در مقایسه با سایر سیستم‌ عامل‌های اخیر مایکروسافت، ویندوز ۱۰ این کمپانی پس از عرضه‌ی نسخه‌ نهایی با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شد. انتشار آمارهای مربوط به میزان دانلود و نصب این سیستم‌ عامل نشان از این داشت که کاربران رغبت بیشتری برای استفاده از ویندوز ۱۰ دارند. حال موسسه‌ی تحقیقاتی NetApplication با انتشار گزارشی سهم این نسخه از ویندوز را در حدود ۱۰ درصد از کل حوزه‌ی سیستم عامل‌ها خوانده است. افزایش سهم ویندوز ۱۰ مایکروسافت در مقایسه با نوامبر سال ۲۰۱۵ بیش از یک درصد برآورد شده است.

میزان افزایش سهم ویندوز ۱۰ در مقایسه با یک ماه پیش، یعنی بین اکتبر و نوامبر، بیش از ۱.۰۶ درصد بوده است. با نگاهی به آمارهای منتشر شده می‌توان به این نتیجه رسید که سرعت بروزرسانی به ویندوز ۱۰ یا خرید گجت‌های مبتنی بر این سیستم عامل در مقایسه با یک ماه پیش تا حدودی کندتر شده است.

ویندوز ۷ همچنان با در اختیار داشتن بیش از ۵۶ درصد از سهم بازار سیستم‌ عامل‌ها، به عنوان پر طرفدار ترین سیستم عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میان سایر نسخه‌های سیستم عامل ردمورندی‌ها، ویندوز ۸.۱، ویندوز ۸، ویستا و ایکس پی به ترتیب ۱۰.۳، ۲.۷۶، ۱.۶۲ و ۱۰.۹۳ درصد از سهم حوزه‌ی سیستم‌عامل‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالت کلی، ویندوز مایکروسافت با در اختیار داشتن بیش از ۹۱.۳ درصد، محبوب‌ ترین سیستم عاملی است که هم اکنون روی کامپیوترهای دسکتاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته سهم ویندوز در مقایسه با ماه نوامبر در حدود ۰.۰۷ درصد کاهش پیدا کرده است. سایر سیستم‌ عامل‌های مورد استفاده که به ترتیب شامل مک و لینوکس است، به ترتیب ۷.۰۲ و ۱.۶۶ درصد سهم بازار را در اختیار دارند.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir