اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند

۲۱۱۳ شماره اطلاع نامه : تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند

تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند

ال جی در نمایشگاه CES امسال از تلویزیون جدید خود که بر پایه‌ی تکنولوژی OLED ساخته شده رونمایی کرد. این تلویزیون فوق‌العاده نازک و سبک بوده و با نمایش رنگ‌هایی بسیار روشن همراه شده است.

اولین نسل از این تلویزیون‌ها را سونی در نمایشگاه CES سال ۲۰۰۸ معرفی کرد. این تلویزیون بسیار ساده و سبک OLED تنها ۱۱ اینچ بود و ۲۵۰۰ دلار هم قمیت داشت. نمایشگر‌های OLED اکنون بسیار متداول‌تر و بزرگ‌تر شده‌اند و در گوشی‌های هوشمند تا تلویزیون‌های ۷۰ اینچی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. شاید بزرگ ترین چالش البته برای تلویزیون‌های OLED در حال حاضر قیمت بالای آن‌ها در مقایسه به نمایشگر‌های LCD باشد که کل بازار را در تسخیر خود در آورده‌اند. همچنین نمایشگر‌های LCD همراه در حال نازک‌تر شدن هستند، درحالی که به کیفیت تصویر آن‌ها هم دائم اضافه می‌شود.

ال جی که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان تلویزیون‌های OLED به شمار می‌رود، امروز نشان داد که تکنولوژی ساخت تلویزیون‌های جدید از نمایشگر‌های مسطح و روشن‌تر فراتر رفته و تکنولوژی خاصی از خود نشان داده است. ال جی دست به ساخت تلویزیونی زده که در دو طرف خود دارای نمایشگر‌های بسیار بزرگی است. این تلویزیون‌های دو نمایشگره برای کسب و کار‌هایی که دوست دارند در اتاق‌های کنفرانس، افراد هر دو طرف میز بتوانند به راحتی محتوای در حال پخش را تماشا کنند، ساخته شده است.

نمونه‌ی دیگری از تکنولوژی‌های جدید ال جی در ساخت تلویزیون‌های OLED به نمایشگر‌های خمیده‌ای بر می‌گردد که یکی از آن‌ها مقعر و یکی دیگر محدب ساخته شده است. استفاده از تلویزیون‌های محدب و مقعر برای مکان‌های خاص و عمومی توصیه می‌شود که برای مثال یکی از آن‌ها در یکی از تونل‌های شهر سئول نصب شده است.

امسال تلویزیون‌های خمیده شده رونق بسیار بیشتری گرفته‌اند و ال جی هم دست به ساخت تلویزیون‌های بیشتری از این دست زده است و اکنون به خریداران تلویزیون‌های جدید اجازه می‌دهد تا به جای یک تصویر مشکی در زمان خاموش بودن تلویزیون، تصویر پس‌ زمینه‌ی دلخواه خود را به نمایش بگذارند یا اینکه کلا تصویر در حال نمایش از تلویزیون را شفاف کنند.

امین فیض پور - www.zoomit.ir