اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

نسل بعدی کولر پردازنده های AMD، کم صداتر و زیباتر از همیشه

۲۱۱۸ شماره اطلاع نامه : نسل بعدی کولر پردازنده های AMD، کم صداتر و زیباتر از همیشه ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ نسل بعدی کولر پردازنده های AMD، کم صداتر و زیباتر از همیشه کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات نسل بعدی کولر پردازنده های AMD، کم صداتر و زیباتر از همیشه

نسل بعدی کولر پردازنده های AMD، کم صداتر و زیباتر از همیشه

هم زمان که طرفداران تیم سرخ به پردازنده های نسل بعد این کمپانی چشم دوخته اند، AMD نسل بعدی کولر استوک پردازنده ها و APU های خود را به نام Wraith معرفی کرد.

این کولر نسبت به مدل های فعلی قدرتمندتر و در عین حال کم صدا تر است. بنابراین می توان خوشبین بود که  صدای آزار دهنده کولر استوک پردازنده های AMD و به ویژه در استفاده از تراشه های با توان حرارتی بالا (95 تا 125 وات) سرانجام از میان برداشته می شود. در دمویی که AMD به نمایش گذاشت، کولر Wraith بسیار کم صدا تر از کولر استوک فعلی این کمپانی آن هم در چرخش با حداکثر سرعت ظاهر شد.

این کولر نیز از طراحی ایستاده کولرهای فعلی AMD برخوردار است و فن در بالای آن قرار دارد. با این حال Wraith حرارت گیر و فن بزرگ تری دارد. لوگو AMD که بر روی محفظه کولر نقش بسته، دارای نور زمینه LED است. هنوز مشخص نیست که این کولر جدید به صورت جداگانه نیز روانه بازار می شود و یا تنها همراه با پردازنده های این کمپانی در دسترس خواهد بود.

شهر سخت افزار