اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه ساعت مکانیکی سوئیسی شبیه اپل واچ با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار

۲۱۲۱ شماره اطلاع نامه : عرضه ساعت مکانیکی سوئیسی شبیه اپل واچ با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ عرضه ساعت مکانیکی سوئیسی شبیه اپل واچ با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه ساعت مکانیکی سوئیسی شبیه اپل واچ با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار

عرضه ساعت مکانیکی سوئیسی شبیه اپل واچ با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار

ساعت سازی سوئیسی به نام H. Moser & Cie یک ساعت مکانیکی با قیمت ۲۵ هزار دلار تولید کرده که از نظر ظاهری کاملا شبیه اپل واچ است.

ساعت ساخته شده توسط H. Moser & Cie شباهت بسیار زیادی به اپل واچ دارد و در دو رنگ سفید و طلایی تولید شده است. بر اساس گزارش Hodinkee، تنها ۵۰ نسخه از این ساعت که Swiss Alp Watch نامیده شده، تولید و عرضه خواهد شد. قیمت ۲۵ هزار دلاری این ساعت حتی از نسخه‌‌ طلایی اپل واچ  بسیار بالاتر است. اپل واچ طلایی ۱۷ هزار دلار قیمت داشت.

پیش‌تر مدیر عامل سواچ، دیگر تولید کننده‌ی ساعت‌های سوئیسی، اپل واچ را اسباب بازی خطاب کرده بود. مدیر عامل شرکت H.Moser & Cie که نسخه‌ مکانیکی از اپل واچ را تولید کرده، از تکنولوژی پشت این محصول انتقاد کرده و گفته است این فناوری بیشتر از آنکه زندگی مردم را ساده‌ کند، باعث مزاحمت در زندگی روزمره آن‌ها می‌شود.

وی در این باره گفته است: "ساعت Swiss Alp به شما امکان برقراری تماس، ارسال پیامک یا اشتراک گذاری شایعات را نمی‌دهد. این ساعت حتی امکان ارسال نقاشی‌های زیبایی که در یک صفحه نمایش ۲ اینچی کشیده‌اید را هم ندارد. حتی نمی‌توانید با آن ضربان قلب خود را برای کسی ارسال کنید. در عوض این ساعت بسیار بیشتر از این‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. این ساعت شما را به آنچه در زندگی اهمیت دارد متصل می‌کند، به شما اجازه می‌دهد تا به عقب برگشته و احساسات خود را از نزدیک و به صورت واقعی و غیر مجازی بدون هیچ فیلتر یا نیاز به رابط کاربری منتقل کنید."

مسعود یوسف نژاد - www.zoomit.ir