اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

AMD سریع‌ ترین APU خود تا به امروز را معرفی کرد

۲۱۲۶ شماره اطلاع نامه : AMD سریع‌ ترین APU خود تا به امروز را معرفی کرد ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ AMD سریع‌ ترین APU خود تا به امروز را معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات AMD سریع‌ ترین APU خود تا به امروز را معرفی کرد

AMD سریع‌ ترین APU خود تا به امروز را معرفی کرد

AMD در نظر دارد تا با معرفی یک APU جدید، کارایی پلتفرم دسکتاپ خود را بهبود بخشد. این پردازنده جدید که A10-7890K نام دارد، قدرتمند‌ترین پردازنده هیبریدی این کمپانی تا به امروز است. انتظار می‌رود که A10-7890K به AMD در رقابت با پردازنده‌های Core i3 اینتل، کمک کند.

AMD A10-7890K مبتنی بر طراحی Kaveri است که دو سال از معرفی آن می‌گذرد. این APU از دو ماژول Steamroller (چهار هسته x86)، چهار مگابایت حافظه کش سطح دوم، پردازنده گرافیکی مجتمع Radeon R7 با 512 پردازنده جریانی تشکیل شده و قدرت خود را معماری GCN 1.1 می‌گیرد. همانند APU‌ های فعلی، این مدل جدید نیز از ماژول‌های حافظه DDR3 حداکثر با فرکانس 2133 مگاهرتز در پیکربندی دو کاناله و همچنین نسل دوم موتور VCE و نسل چهارم کدک UVC برای رمز گشایی فایل‌های ویدئویی پشتیبانی می‌کند.

همانند دیگر APU‌ های امروزی این کمپانی، A10-7890K نیز از معماری سیستم ناهمگون 1.0 پشتیبانی می‌کند و از این رو می‌توان از هسته‌های پردازشی گرافیکی برای پردازش همه منظوره بهره گرفت. این تراشه ضریب باز بوده و قابل اورکلاک است.فرکانس پایه این پردازنده 4.0 گیگاهرتز است که در حالت توربو حداکثر به 4.3 گیگاهرتز می‌رسد. انتظار می‌رود که A10-7890K مجهز به نسل جدید کولرهای AMD باشد.

شهر سخت افزار