اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

فروش هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ تی سی ماه آینده آغاز می شود

۲۱۲۹ شماره اطلاع نامه : فروش هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ تی سی ماه آینده آغاز می شود ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ فروش هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ تی سی ماه آینده آغاز می شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات فروش هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ تی سی ماه آینده آغاز می شود

فروش هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ تی سی ماه آینده آغاز می شود

طی چند ماه اخیر، اچ‌تی‌سی نشان داده که علاقه‌ بسیاری برای ورود به حوزه‌ی گجت‌های پوشیدنی دارد. به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد شکوفایی این حوزه از دنیای فناوری خواهیم بود، چرا که در نمایشگاه CES 2016 نیز شاهد رونمایی از محصولات متنوعی در این حوزه بودیم.

اچ‌تی‌سی در جریان برگزاری کنگره‌ی موبایل بارسلون در سال ۲۰۱۵ میلادی از یک هدست واقعیت مجازی با نام Vive VR رونمایی کرد. در روز‌های اخیر نیز شاهد رونمایی از نسل دوم این هدست واقعیت مجازی بودیم. پس از آنکه اچ‌تی‌سی چندین بار وعده‌ی عرضه‌ی این محصول را به بازار داد، حال به نظر می‌رسد روز موعود فرا رسیده و پس از معرفی نسل دوم از این هدست واقعیت مجازی شاهد عرضه‌ی آن به بازار خواهیم بود، چرا که اچ‌تی‌سی از پیش فروش این محصول تا ماه آینده‌ی میلادی خبر داده است.

تلگراف با انتشار گزارشی که برگرفته از صحبت‌های چروانگ، مدیر عامل این کمپانی تایوانی است، تایید کرده که هدست واقعیت مجازی این کمپانی از ماه آینده برای پیش فروش در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط تلگراف، وانگ تاکید کرده که این کمپانی در صدد تمرکز روی حوزه‌های دیگر بوده و نمی‌خواهد صد در صد توجه کمپانی را به گوشی‌های هوشمند اختصاص دهد. حوزه‌ی واقعیت مجازی یکی از همین عرصه‌ها است که باید شاهد فعالیت هر چه بیشتر اچ‌تی‌سی در آن باشیم.

وانگ در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است: "گوشی‌های هوشمند اهمیت بالایی دارند، اما اضافه کردن و ایجاد ارتباط با سایر گجت‌های هوشمند نظیر پوشیدنی‌ها و واقعیت مجازی اهمیت بیشتری دارد." اچ‌تی‌سی در جریان برگزاری CES 2016 نسل دوم از کیت توسعه‌دهندگان هدست واقعیت مجازی خود را رونمایی کرد. این هدست در مقایسه با نسل اول از نظر ارگونومی بهتر شده و استفاده از آن نیز راحت‌تر شده است.

به نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی به این نتیجه رسیده که زمان برای آغاز پیش فروش این هدست واقعیت مجازی مناسب است. همانطور که می‌دانید، آکیولس نیز همزمان با CES 2016 پیش فروش هدست واقعیت مجازی خود را که ریفت نام دارد، آغاز کرد. آکیولس محصول خود را از آغاز آوریل سال جاری میلادی به دست مشتریانش خواهد رساند. پیش فروش Vive VR اچ‌تی‌سی از ۲۹ فوریه سال جاری آغاز خواهد شد. هنوز مشخص نیست که اچ‌تی‌سی چه قیمتی را برای محصول خود در نظر گرفته است.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir