اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با هارد دیسک 10 ترابایتی سیگیت، حذف کردن را فراموش کنید

۲۱۴۰ شماره اطلاع نامه : با هارد دیسک 10 ترابایتی سیگیت، حذف کردن را فراموش کنید ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ با هارد دیسک 10 ترابایتی سیگیت، حذف کردن را فراموش کنید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با هارد دیسک 10 ترابایتی سیگیت، حذف کردن را فراموش کنید

با هارد دیسک 10 ترابایتی سیگیت، حذف کردن را فراموش کنید

کمپانی سیگیت اولین هار دیسک پر شده با گاز هلیوم و ظرفیت بسیار بالای خود را که به طور ویژه برای استفاده در دیتا سنتر‌ها و دیگر کاربردهای تجاری طراحی شده، معرفی کرد. این هارد دیسک 10 ترابایت گنجایش اطلاعات دارد.

هارد دیسک 10 ترابایتی پر شده با گاز هلیوم سیگیت از 7 پلا‌تر، هر یک با ظرفیت 1.43 ترابایت تشکیل شده است، 14 هد وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی پلاتر‌ها بر عهده دارند. این هارد دیسک جدید در فرم فاکتور رایج 3.5 اینچی طراحی شده و از هر دو رابط SATA 6 Gbps و SAS 12 Gbps پشیتبانی می‌ کند. به ادعای سیگیت این محصول حداقل 2.5 میلیون ساعت قابل استفاده خواهد بود در رده هارد دیسک‌های 10 ترابایتی، کمترین مصرف انرژی را به ازای هر ترابایت حافظه دارد. این هارد دیسک پر ظرفیت از اواخر فصل نخست 2016 روانه بازار می‌شود و در حال حاضر قیمت آن برای مصرف کنندگان خانگی مشخص نیست.

شهر سخت افزار