اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

تنها 10 درصد از کاربران از سیستم عامل ویندوز 10 ناراضی هستند

۲۱۴۵ شماره اطلاع نامه : تنها 10 درصد از کاربران از سیستم عامل ویندوز 10 ناراضی هستند ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ تنها 10 درصد از کاربران از سیستم عامل ویندوز 10 ناراضی هستند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات تنها 10 درصد از کاربران از سیستم عامل ویندوز 10 ناراضی هستند

تنها 10 درصد از کاربران از سیستم عامل ویندوز 10 ناراضی هستند

ویندوز 10 در جولای 2015 به صورت رسمی منتشر شد و مایکروسافت اعلام کرد که ارتقا به این سیستم عامل از سوی کاربران ویندوز 7 و ویندوز 8.1 رایگان خواهد بود. به نظر می رسد همین سیاست مایکروسافت سبب شده است که ویندوز 10 در مدت زمان 5 ماه از زمان عرضه رسمی با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شود. علاوه بر این با توجه به آمارهایی که به تازگی منتشر شده می توان گفت که بیش از 60 درصد کاربران ویندوز 10 از این سیستم عامل رضایت دارند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه IDC در ایالات متحده، بیش از 30 درصد از کسانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند هم اکنون ارتقا به ویندوز 10 را انجام داده اند و تنها چیزی در حدود 27 و 28 درصد از این کاربران به ترتیب از سیستم عامل های ویندوز 8.1 و 7 استفاده می کنند. اگر چه این اعداد و ارقام بسیار به هم نزدیک هستند اما نشان می دهد که میزان پذیرش ویندوز 10 بسیار خوب بوده است و کسانی که هم اکنون از این سیستم عامل استفاده می کنند از آن راضی هستند و آن را به دیگران نیز توصیه می کنند.

موسسه IDC همچنین اعلام کرده است طی نظرسنجی که صورت گرفته در حدود 60 درصد از کاربران، ویندوز 10 را یک سیستم عامل "مطلوب" یا "خیلی مطلوب" معرفی کرده اند و تنها 10 درصد از آنها گزینه "نامطلوب" یا "خیلی نامطلوب" را برای توصیف جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت استفاده نموده اند. با توجه به اطلاعاتی که به تازگی از سوی مایکروسافت منتشر شده است ویندوز 10 هم اکنون بر روی 200 میلیون دستگاه شامل کامپیوترهای خانگی، کنسول های بازی و گوشی های هوشمند نصب و راه اندازی شده است.

مایکروسافت همچنین ضمن اعلام اینکه چیزی در حدود 180 میلیون کامپیوتر خانگی از ویندوز 10 استفاده می کنند پیش بینی کرده است که انتظار دارد این میزان در ماه های آینده به دلیل ورود به ماه های پایانی از زمان ارتقا به صورت رایگان، به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که در حال تدارک راه های جدیدی است که شرکت های تجاری نیز بتوانند ساده تر از گذشته ارتقا به ویندوز 10 را انجام دهند.

شهر سخت افزار