اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

فعالیت اچ تی سی در حوزه واقعیت مجازی با یک کمپانی مستقل

۲۱۵۷ شماره اطلاع نامه : فعالیت اچ تی سی در حوزه واقعیت مجازی با یک کمپانی مستقل ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ فعالیت اچ تی سی در حوزه واقعیت مجازی با یک کمپانی مستقل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات فعالیت اچ تی سی در حوزه واقعیت مجازی با یک کمپانی مستقل

فعالیت اچ تی سی در حوزه واقعیت مجازی با یک کمپانی مستقل

به نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی در پی آن است تا با کاهش تمرکز روی گوشی‌های هوشمند و سرمایه‌گذاری‌ در حوزه‌های جدیدی نظیر واقعیت مجازی، دوباره به روز‌های خوبش باز گردد. حال شنیده‌ها حکایت از این دارد که این کمپانی در صدد جدا کردن بخش واقعیت مجازی از بدنه‌ کمپانی مادر و فعالیت این بخش تحت کمپانی مستقلی زیر نظر اچ‌تی‌سی است.

بدون شک همگان از این موضوع آگاه هستند که اچ‌تی‌سی در چند سال اخیر وضعیت چندان مطلوبی را به خود ندیده است. این کمپانی تایوانی در سال‌های اخیر تلاش کرده تا با رونمایی از پرچمدارانی نظیر سری وان ام، نظر‌ها را به سوی خود جلب کند، اما این مهم رنگ واقعیت به خود نگرفته است. سال گذشته از هدست واقعیت مجازی Vive VR رونمایی کرد که نشان از علاقه‌ی این کمپانی به حضور در حوزه ی واقعیت مجازی دارد. تایوانی‌ها در آینده‌ی نزدیک این هدست واقعیت مجازی را برای پیش فروش در اختیار علاقمندان قرار خواهند داد. مسئولین این کمپانی تایوانی اذعان کرده‌اند که اچ‌تی‌سی در صدد کاهش تمرکز از حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند و تلاش برای حضور فعال‌تر در سایر حوزه‌ها نظیر واقعیت مجازی است.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در رسانه‌های تایوانی، اچ‌تی‌سی در نظر دارد تا فعالیت‌ها در حوزه‌ی واقعیت مجازی را در قالب یک کمپانی مستقل زیر نظر اچ‌تی‌سی پیش ببرد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که اچ‌تی‌سی در حال حاضر گفتگوهایی را با کارمندانش انجام می‌دهد تا از رضایت این افراد برای کار کردن در یک کمپانی مستقل که زیر نظر اچ‌تی‌سی فعالیت می‌کند، اطمینان حاصل نماید. تایید مقامات اچ‌‌تی‌سی بر فعالیت بیشتر در حوزه‌ی واقعیت مجازی در کنار انتشار اخبار در مورد جدا کردن این بخش از کمپانی نشان از این دارد که تایوانی‌ها سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را برای واقعیت مجازی در دست انجام دارند.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir